مدیر جهاد کشاورزی بیضا از تولید ۹۴ میلیون نشاء در این شهرستان خبر داد و گفت: عملیات کشت بذر در سینی نشاء تا پایان فروردین ماه ادامه دارد.

صدیقه مویدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا با اشاره به تولید ۹۴ میلیون نشاء در این شهرستان اظهار کرد: عمده نشا‌های تولیدی شامل ارقام مختلف گوجه فرنگی، هندوانه، خیار، خربزه، فلفل و بادمجان است.

او تصریح کرد: عملیات کشت بذر در سینی نشاء در واحد‌های گلخانه‌ای از اوایل فروردین ماه آغاز شده است و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد.

مویدی با بیان اینکه این نشاء‌ها در ۱۰ واحد گلخانه به مساحت ۶۰ هزار مترمربع تولید می‌شود، افزود: این سطح نسبت به پارسال ۵۰ درصد افزایش دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا گفت: با توجه به کم بارشی‌های اخیر و احتمال سرمازدگی بهاره مزارع، تولید نشاء مکانیزه در محیط گلخانه به علت کاهش مصرف آب، زودرس شدن محصول و امکان انتخاب گیاهان قوی و سالم برای کاشت رو به افزایش است.

او با اشاره به اینکه نشاء‌های تولیدی این شهرستان در بستر هیدروپونیک (کوکوپیت و پرلیت) تولید می‌شود، بیان کرد: این نشاء‌ها دارای کیفیت بالایی بوده و علاوه بر تامین بخشی از نیاز استان، به استان‌های بوشهر، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان نیز ارسال می‌شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: تولید نشاء گیاهان صیفی در محیط گلخانه و نشاءکاری علاوه بر افزایش بهره وری بهینه از منابع تولید به ویژه آب، خاک و نهاده‌های کشاورزی باعث کاهش هزینه‌های تولید، ایجاد اشتغال پایدار، افزایش بازارپسندی محصول و امکان صادرات نیز می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار