اجرای ۷۲۰ میلیارد ریال پروژه عمرانی بنیاد مسکن در ۷۹ روستای ملایر

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر گفت: سال گذشته ۱۳۴ پروژه عمرانی با ۷۲۰ میلیارد ریال اعتبار در ۷۹ روستای این شهرستان اجرا شد.

محمدمهدی عبدالملکی گفت: در قالب این پروژه‌ها، ۵۲ روستای این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۵۶۰ میلیارد ریال در سطح ۲۴۵ هزار مترمربع با تُناژی بالغ بر ۴۰ هزار تُن آسفالت شد.

او گفت: در کل استان همدان حجم آسفالت‌ریزی در روستا‌ها یک میلیون و ۱۰۰ هزار مترمربع بود که از این میزان، ۲۴۵ هزار متربع آن در شهرستان ملایر اجرا شد و بیش از یک چهارم آسفالت روستا‌ها را شامل می‌شود.

مدیر بنیاد مسکن ملایر گفت: برای نخستین بار در تاریخ شهرستان ملایر، ۱۳ روستا که از ابتدای انقلاب تاکنون هیچ اقدام عمرانی در آن انجام نشده بود؛ عملیات آسفالت‌ریزی با مساحتی بالغ بر ۵۲ هزار مترمربع انجام شد که بی‌سابقه است و رضایت‌مندی مردم را به همراه داشت.

عبدالملکی اجرای ۱۱ هزار مترطول جدولگذاری، ۲۱۰ مترطول کانال سنگی، ۶۵۱ مترمکعب سنگ‌کاری و احداث یک دهانه پل ۹ متری به عرض ۶ متر را از دیگر اقدامات عمرانی در روستا‌ها برشمرد و افزود: این اقدامات برای سال جدید نیز در قالب پروژه‌های متعددی پیش‌بینی شده است.

او با بیان اینکه این شهرستان از نظر اجرای طرح‌های هادی، نمره قابل قبولی را در کشور و استان دارد، گفت: شاخص اجرای طرح هادی در کشور ۶۲ درصد، در استان همدان ۹۳ درصد و در شهرستان ملایر ۹۰ درصد است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ملایر گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای سال‌جاری، ۱۰۳ پروژه در ۸۰ روستای این شهرستان مصوب شده که منتظر تخصیص اعتبارات هستیم تا بتوانیم عملیات اجرایی این پروژه‌ها را انجام و به اتمام برسانیم.

عبدالملکی گفت: تاکنون برای ۷۶ پروژه در قالب ۷۶ روستا تخصیص اعتبار آنها آمده و منتظر تخصیص‌های بعدی هستیم تا به سرعت نسبت به اجرا و اتمام این پروژه‌ها اقدام کنیم.

او گفت: از ۱۶۳ روستای بالای ۲۰ خانوار این شهرستان، تاکنون اجرای طرح هادی در ۱۴۷ روستا شروع شده و امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک جشن اتمام اجرای فاز نخست طرح هادی را برگزار کنیم.

مدیر بنیاد مسکن ملایر همچنین با اشاره به ۲۱ فروردین سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به دستور امام راحل در سال ۱۳۵۸، گفت: رسالت بنیاد مسکن از ابتدا ساخت مسکن و بهسازی روستا‌ها است که امروز در سایه رهبر معظم انقلاب انجام وظیفه می‌کند.

برچسب ها: بنیاد مسکن ، مسکن ملی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.