­معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد:

افزایش تعداد مساجد برقرار از اولویت‌های مرکز رسیدگی به امور مساجد است

حجت الاسلام موسوی گفت: با توجه به اینکه سال جدید را با عنوان مسجدِ همیشه برقرار نامگذاری کرده‌ایم، تلاش خواهیم کرد به دغدغه‌های مقام معظم رهبری مبنی بر باز بودن درب‌های مساجد جامه عمل بپوشانیم.

حجت الاسلام سید یاسر موسوی، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: هم اکنون تعداد مساجد استان تهران بیش از سه هزار باب است و فقط ۱۰ درصد مساجد پایتخت مساجد برقرار محسوب می‌شوند که ضرورت دارد بیش از ۵۰ درصد مساجد برقرار و ساعات طولانی درهایشان روی مردم باز باشند.

او توانمندسازی ائمه جماعات مساجد را یکی دیگر از رویکرد‌های مرکز رسیدگی به امور مساجد در سال ۱۴۰۳ معرفی کرد و ادامه داد: به تناسب نیاز‌های جامعه و ائمه جماعات بنا داریم که به موضوع آموزش ائمه جماعات توجه کنیم. برنامه‌های آموزشی برای ائمه جماعات در نواحی مرکز رسیدگی به امور مساجد بر اساس اعلام نیاز‌های آنها برگزار می‌شود. به طور نمونه؛ در یک منطقه نیاز است که درباره آموزش ترک اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی و در یک منطقه نیز درمورد عرفان‌های نوظهور برنامه آموزشی برگزار شود.

حجت الاسلام موسوی تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی را دیگر رویکرد مورد توجه دانست و گفت: مقام معظم رهبری دو سال متوالی در جلسه محفل انس با قرآن کریم ماه مبارک رمضان بر تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی و نیز گسترش فعالیت‌های قرآنی در مساجد تأکید داشتند، تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر اهتمام به فعالیت‌های قرآنی در مساجد وظیفه ما را در این زمینه سنگین‌تر می‌کند.

او افزود: ما جلسات و محافل قرآنی مساجد را گسترش داده‌ایم و در تلاش هستیم که امسال با دیگر مجموعه‌ها و نهاد‌ها برای گسترش برنامه‌های قرآنی در مساجد همکاری‌ها را گسترش دهیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
عبدالله ایرانی
۲۰:۰۶ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
از مسئولین محترم استدعای انتخاب وانتصاب امام جماعت مومن انقلابی متعهد برای مسجد جامع ثارالله واقع در تهران انتهای کارگرشمالی شهرک والفجر داریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۹ ۲۳ فروردين ۱۴۰۳
جای اینکه این همه مسجد بسازین برین نماز خون تربیت کنید این همه هزینه می کنید از بیت المال ولی در اکثر مساجد ۵۰ نفر هم جمع نمیشن نماز بخونن
آخرین اخبار