تغییر طعم و بوی آب در همدان مطابق ذائقه مردم

استاندار همدان گفت: با نصب واحد ازن زنی در تصفیه‌خانه شیخی‌جان طعم و بوی آب همدان مطابق با ذائقه مردم خواهد شد.

علیرضا قاسمی‌فرزاد صبح امروز در بازدید از تصفیه‌خانه شیخی‌جان تصریح کرد: پروژه‌ای که در طول ۱۷ سال ۳۲ درصد پیشرفت داشت، در دولت مردمی و با دستور رئیس جمهور و حضور جهادی و انقلابی وزیر نیرو در مدت کمی اجرایی و مشکل انتقال آب حل شد.

او با اشاره به اینکه در اجرای پروژه انتقال آب به همدان اعتبارات خوبی تزریق شد که در کشور بی‌نظیر بود گفت: بالغ بر یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه تاکنون تزریق شده که در ادامه هم قرار است اتفاقات خوبی رخ دهد و خبر‌های خوشی در راه است.

استاندار همدان با بیان اینکه در کمتر از ۶ ماه کار انتقال آب از تالوار به همدان انجام شد و در مدت کمتر از یک سال کار بزرگ تصفیه‌خانه اجرایی شد تصریح کرد: با تاکید روزانه وزیر نیرو، معاونان ایشان هر روز در اینجا حضور داشتند، بخصوص در ایام بحران آب، سه نفر از معاونان از وزارت نیرو و آب و فاضلاب کشور در طول دو ماه شبانه روز حضور داشتند.

او گفت: مدیران استان نیز واقعا جهادی کار کردند و در حال حاضر هم اقداماتی در حال انجام است.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه در خصوص منبع آب می‌تواند با توجه به اینکه ذائقه مردم همدان به آب سد اکباتان عادت کرده است، تغییراتی احساس شود گفت: بررسی‌های دانشگاه علوم پزشکی، وزارت نیرو و مجموعه‌های داخلی استان نشان از سلامت آب همدان دارد.

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه استاندارد بین‌المللی آرسنیک ۱۰ است که در آب همدان غالبا با صفر عرضه می‌شود افزود: به گفته سازمان‌های مربوطه  آب همدان سالم و بهداشتی است، اما از اینکه طبق ذائقه مردم نیست و طعمی  دیگر دارد، طبق صحبت با وزیر نیرو، ایشان این قول را دادند که واحد ازن‌زنی به زودی راه‌اندازی شود که باید مبلغ قابل توجهی برای آن هزینه کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.