۴۵ درصد مرگهای ناشی از بیماریهای غیرواگیر در ایران مربوط به قلب و عروق است

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیشترین آمار مرگ و میر و از کارافتادگی در ایران مربوط به بیماریهای قلب و عروق است به گونه ای که ۴۵ درصد مرگهای ناشی از بیماریهای غیرواگیر به بیماریهای قلب و عروق مربوط است.

حسین فرشیدی روز جمعه در پنجمین کنگره بین المللی مداخلات تهاجمی غیر جراحی در بیماری‌های مادرزادی و ساختمانی و دریچه‌ای قلب که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزاری است افزود: با توجه به اهمیت موضوع بیماری‌های قلبی عروقی موضوع پیشگیری و کنترل عوامل خطر باید به طور جدی مدنظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: سال ۱۴۰۲ پویش سلامت برای غربالگری ۲ بیماری فشار خون و دیابت راه اندازی شد که نتایج حاصل از آن نشان داد که ما در موضوع سواد سلامت و آگاهی نسبت به عوامل خطر، مشکل داریم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز علمی و تحقیقات که وظیفه تولید علم را بر عهده دارند همچنین انجمن‌های علمی بایستی در راستای حل مشکلات سلامت در کنار هم قرار گیرند.

فرشیدی افزود: هم اینک بیش از ۲۰ استان در برگزاری کنگره بین المللی قلب کاسپین همکاری دارند که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از این گونه اقدامات حمایت می‌کند.

وی با بیان این که ایران پذیرای گردشگران سلامت است ادامه داد: شهر مشهد علاوه بر مذهبی بودن آن، پذیرای شمار بسیاری از گردشگران سلامت از کشور‌های جهان است و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مشهد را قطب مهم پذیرش بیماران بین المللی می‌داند و برگزاری کنگره هوایی از جمله کنگره بین المللی قلب کاسپین می‌تواند به رشد گردشگری سلامت در مشهد کمک کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۹ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
پیشگیری و کنترل عوامل خطر بیماری های قلبی؟!
چگونه میتوانید آلودگی هوا - استرس و اضطراب - افسردگی - فشار های عصبی ناشی از مشکلات معیشتی - فشار خون بالا - دیابت - عدم فعالیت فیزیکی - عدم امید جوانان به اینده - تورم و گرانی و فساد گسترده و دهها مواجهه دیگر را که عملا اقایان مسئول به آنها دامن میزنند را کنترل و یا پیشگیری کنید؟
لطفا به شعور مخاطب احترام بگذارید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۰۴ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
قلب و عروق مردم هیچ مشکلی نداره همه اش مال جنگ اعصاب و کمبود روحیه است