امام جمعه موقت کرمان:

بی تفاوتی به حجاب درجامعه نباید باشد

امام جمعه کرمان گفت: نسبت به حجاب در جامعه نباید بی تفاوتی وجود داشته باشد.

حجت الاسلام امان الله علیمرادی، امام جمعه موقت کرمان در خطبه های نماز جمعه کرمان که درمصلی امام علی کرمان برگزار شد، گفت: تقوا این است که انسان عنان خود را به دست بگیرد اسب چموش نفس انسان را به ورطه هلاکت نیندازد چراکه اسب چموش خطاکار انسان را بیچاره نکند.

وی افزود: آنکس که نفس خود را مهار کرده انسان را به بهشت می‌برد و دریک کلام تقوای نفس که انسان مراقبت کند و همه توانایی‌های باطل در راهی به کار گرفته شود که فقط خدارا خرسند می‌کند نه درراهی به کار گرفته شود که دل انسان دوست داشته باشد و دیگران به به کند.

خطیب نماز جمهه امروز شهر کرمان تصریح کرد: انسان باید همه موجودیت خود را در راهی به کار گیرد که موجب خرسندی و خوشنودی خدا شود.

علیمرادی افزود: انسان قدرت اندیشیدن دارد درمورد مسایل و مشکلاتی بیندیشد که خدارا راضی نگه دارد و انسان توانایی دوست داشتن و ابراز محبت دارد ازطرفی نیروی نفرت داشتن نیز دارد دوست داشتنش و نفرت داشتنش برای خدا باشد اگر اینجور بود به مقام تقوا رسیده است هم خودش را هم جامعه اش را و هم باتقوا روح خود را آراسته سازد و هم باعث آراستگی جامعه باشد. 

وی اظهار داشت: آراسته ساختن جامعه هم خواسته شده است با واجب مسلم امربه معروف و نهی از منکر که دو فریضه هستند که سایر فرایض هم قوام برپایی آنها به این دواست.

امام جمعه موقت کرمان افزود: ماهمانطور که مامور هستیم مراقب رعایت تقوا درجان و نفس خود باشیم باید مراقب باشیم در صحنه زندگی اجتماعی نفس سوابق جبهه‌های تقوا در آن نمودار باشد و اجازه ندهیم بی پروایی، هنجارشکنی دینی درجامعه نمودار باشد و هرکس هر جور به هر فرد می‌تواند مطابق دستورات دینی نه کم و نه زیاد را انجام داد و همه مسیول هستیم.
وی گفت: رعایت حجاب دستور دین و حکم قانون است نباید درجامعه نسبت به این امر بی تفاوتی وجود داشته باشد دستگاه‌های حاکمیتی، فرهنگی و فکری و دستگاه‌های مانند نیروی انتظامی هر کجا وظیفه خود را عمل کنند و همه باید مسئول باشیم و مقام معظم رهبری نسبت به این مسئله هشدار دادند عادی سازی و بازگرداندن ظاهر جامعه به گذشته چرا که ظاهر جامعه به باطن جامعه سرایت می‌کند و همه باید مسیول باشیم و دربرابر آن حساسیت به خرج دهیم.

وی ضمن تبریک سال نو و عید فطر گفت: یکی از آداب زندگی اسلامی و ایرانی ما رعایت حرمت و کرامت درماه رمضان است که باید رعایت شود خداوند این ماه را وسیله پاک کردن گناهان ما قرار داد و این ماه با برکات آمد و با شست و شوی جان و روح ما از همه پلیدی‌ها جدا شد و وعده دیگر این است که این سلوک رمضانی را برای ادامه سال و تاپایان آن حفظ کنیم.

وی تصریح کرد: شعار راهبردی امسال جهش تولید با مشارکت مردم بسیار متفاوت و متمایزاز شعار‌های سال‌های گذشته است انگاه که اقیانوس مشارکت مردم وارد میدان میشود و یقینا به فضل الهی گره گشا خواهد بود و به توفیق الهی برنامه ریزان و صاحبنظران و همه افرادی که اهل فکر و اهل تجربه اقتصادی هستند برنامه ریزی و همفکری کنند و مشارکت کنند تا این راهبرد الهی و راهگشایی که مقام معظم رهبری پیش پای ملت گذاشته است محقق شود و مشکلات و مسایل مهم از جمله تورم کاهش ارزش پول ملی گرانی و دیگر مسایل کشور حل شود و انتظار ازملت ایران و کارگزاران جمهوری اسلامی این است که کمر فقر را بشکنند و اجازه ندهند فقر کمر برخی از مردم را بشکند.

وی افزود: حماسه حضور مردم درروز قدس باشکوه و دشمن ستیز و متخاصم اسرائیل و حامیان رژیم صهیونیستی بود.

برچسب ها: نمازجمعه ، حجاب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار