رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ خبر داد؛

کشف بیش از ۵۹ تن مواد پتروشیمی قاچاق در شهرری

سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری از کشف بیش از ۵۹ تن مواد پتروشیمی قاچاق خبر داد و گفت: ارزش کالا‌های کشف شده بیش از ۳ میلیارد تومان برآورد شده است.

سرهنگ کارآگاه مهدی افشاری؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اظهار کرد: با انجام اقدامات فنی و پلیسی مامورین این پلیس موفق به کشف انبار دپوی کالای قاچاق در محدوده باقرشهر شدند.

وی افزود: در پی اقدامات اطلاعاتی مشخص شد مقادیری مواد پتروشیمی خارجی در انباری در شهرری روستای قمصر تخلیه و دپو شده است که این کالا‌های خارجی تحت عنوان ضایعات مواد پلاستیکی به خارج از کشور ارسال می‌شود.

 سرهنگ افشاری گفت: مامورین این پلیس محل موصوف را بازرسی کردند که مشخص شد این محل، یک باب انبار کالای بازرگانی بوده است که کالا‌ها در سامانه انبار‌ها نیز ثبت نشده و مشاهده می‌کنند به شیوه و شگرد متقلبانه قاچاقچیان مواد خام پتروشیمی کارخانجات داخلی را به صورت غیر رسمی خریداری و در انبار‌ها و سوله‌های اطراف تهران با مقدار کم مواد پلاستیکی ضایعاتی مخلوط و یا گا‌ها بسته بندی شرکتی مواد را تعویض و محصول به دست آمده تحت عنوان ضایعات مواد پلاستیکی به کشور‌های ترکیه، عراق، پاکستان و افغانستان قاچاق می‌شود.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ گفت: کالا‌ها شامل مقدار ۵۹ تن مواد پتروشیمی (گرانول) بوده که پرونده قضایی مربوطه در این راستا تشکیل و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شد.

این مقام پلیسی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را بیش از ۳ میلیارد تومان اعلام کرده‌اند، اضافه کرد: با سرمایه گذاری در ورود و خروج کالای قاچاق و ارز نابودی صنایع کشور را هدف نگیرید.

منبع: تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار