افزایش ۲۲ درصدی حجم مبادلات اقتصادی از پایانه‌های مرزی شمال سیستان و بلوچستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از جابجایی ۲ میلیون‌ و ۹۲۶ هزار و ۶۷۳ تن کالا در سال ۱۴۰۲ از طریق پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه در شمال این استان خبر داد که این میزان حاکی از افزایش ۲۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

ایوب کرد  گفت: سال گذشته ۲ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۶۷۳ تن کالا از پایانه های مرزی شمال سیستان و بلوچستان توسط ۱۲۳ هزار و ۱۰۴ دستگاه کامیون جابه جا شده است.

وی ادامه داد: از این میزان، یک میلیون و ۵۴۶ هزار و ۳۵۴ تن صادرات، ۳۱۱ هزار و ۷۵۴ تن واردات و یک میلیون و ۶۸ هزار و ۵۶۵ تن به ترانزیت کالا از این پایانه‌های مرزی اختصاص داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت پایانه‌های مرزی در توسعه اقتصاد استان افزود: روزانه به طور متوسط ۵۷۰ دستگاه کامیون از این پایانه‌های مرزی تردد صورت می‌گیرد که تلاش می‌شود این میزان در سالجاری افزایش یاید.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های بالای سیستان و بلوچستان در زمینه ارتباط خارجی با کشورهای همسایه فرصت های تجاری بسیار مطلوبی را برای منطقه فراهم کرده تا از ظرفیت پایانه های مرزی به بهترین نحو در رونق اقتصاد بهره گرفت، تاکید کرد: تمام تلاش این اداره کل فراهم کردن زیرساخت‌ها در پایانه‌های مرزی میلک و میرجاوه بر گسترش روابط اقتصادی با کشورهای پاکستان و افغانستان است.

 
 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار