دستگیری سارق ۴ میلیاردی ویلا در لواسانات

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق حرفه‌ای ویلا که در لواسانات ۴ میلیارد ریال اموال با ارزش سرقت کرده بود، خبر داد.

سرهنگ صادق ضرونی سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت اماکن در روستای کند شهرستان لواسانات، در پی‌جویی‌های انتظامی و بررسی دوربین‌های مداربسته، مشخص شد که مال باخته فردی را به عنوان نگهبانی استخدام کرده و فرد هر چند وقت یک بار از ویلا سرکشی می‌کرده است.

وی افزود: وی با سوءاستفاده از نبود مالک و با به کارگیری که از کلید‌هایی که در اختیار داشته به راحتی وارد ملک شده و با صحنه سازی و چیدمان مکان، طوری جلوه داده که سارق یا سارقین به محل مراجعه کرده و اقدام به سرقت از ویلا که به ارزش تقریبی ۴ میلیارد ریال بوده کرده است.

این مقام انتظامی در ادامه ابراز داشت با هوشیاری و استفاده از شگرد‌های نوین پلیسی، مخفیگاه متهم در شهرستان «پاکدشت» شناسایی شده و با هماهنگی مقام قضائی، تیم عملیات کلانتری ۱۶۶ لواسانات به مخفیگاه مراجعه و در یک عملیات منسجم پلیسی متهم را غافلگیر و دستگیر کردند.

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری پایتخت تصریح کرد: از مخفیگاه متهم مقادیری از اموال مسروقه کشف شد و با اقدامات فنی مشخص شد که مابقی اموال با قیمت پایینی به مالخر فروخته شده است.

سرهنگ ضرونی گفت: طی شناسایی مالخر در یکی از پاتوق‌های شهرستان، در حالی که قصد فروش اموال را داشت، مأموران او را دستگیر کردند و متهمان به کلانتری منتقل شدند. همچنین کلیه اموال به ارزش ۴ میلیارد ریال کشف شد.

سرهنگ ضرونی در پایان به شهروندان توصیه نمود که برای امنیت منزل و ویلا حتماً از دوربین‌های مداربسته و دزدگیر استفاده و از سپردن کلید منزل خود به افراد غیرقابل اعتماد جدا خودداری کنید.

منبع: مهر

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار