گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه هلند با امیرعبداللهیان

در گفتگوی تلفنی خانم هانکه لرونس اسلات وزیر امور خارجه هلند با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، درخصوص آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه گفتگو شد.

در گفتگوی تلفنی خانم هانکه لرونس اسلات وزیر امور خارجه هلند با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، درخصوص آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه گفتگو شد. خانم هانکه برونس اسلات، وزیر امور خارجه هلند در این گفتگوی تلفنی، ضمن اشاره به مناسبات تاریخی با ایران مجددا اقدام تروریستی در کرمان را محکوم نمود.

 وزیر خارجه هلند با اشاره به مواضع کشورش در مورد اقدام صورت گرفته علیه تروریست‌ها در اقلیم کردستان عراق، بر لزوم خویشتن داری میان دو طرف تاکید کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این تماس ضمن اشاره به قدمت مناسبات دو کشور، بر تلاش‌های مشترک فیمابین برای گسترش مناسبات دو کشور در ابعاد دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تصریح کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر ضرورت اقدام متناسب و موثر هلند در مسیر مبارزه علیه تروریسم اظهار داشت: کانون طراحی و اجرای برخی عملیات تروریستی در ایران که منجر به شهادت مردم بی گناه ایران شد، مقر جاسوسی و تروریستی مستقر در کردستان عراق بوده و طبعا اقدام جمهوری اسلامی ایران برای مقابله موثر با تروریسم و در چارچوب حقوق بین الملل و دفاع مشروع استوار بوده است.

 امیرعبداللهیان با اشاره به احترام جمهوری اسلامی ایران به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق و وجود روابط راهبردی مبان تهران و بغداد، افزود: حفظ امنیت ملی بعنوان خط قرمز، اولویت جمهوری اسلامی ایران است و قابل مسامحه نیست.

 وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه و در پاسخ به اظهارات طرف هلندی تصریح کرد: ما مستندی مبنی بر کشته شدن یک کودک در مقر تروریستی موساد در شمال عراق در دست نداریم ولی توجه دولت هلند را به نسل کشی و قتل عام هزاران زن و کودک فلسطینی در غزه جلب می‌کنیم.

 در این گفتگو، موضوعات کنسولی میان دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. همچنین طرفین بر ضرورت استمرار گفتگو و همکاری فیمابین تاکید کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۷ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
استرالیا پاسخ ایران را تهدید بزرگ برای امنیت اسرائیل خواند/ سکوت بی شرمانه استرالیا جنایتکار هم در مورد جنایت های اسرائیل 100 درصد فقط تهدید بزرگ برای امنیت منطقه بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
آمریکا جنایتکار و انگلیس جنایتکار و اسرائیل جنایتکار هر سه به منطقه آسیب رسانده‌اند
۲۲:۲۳ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
آمریکا جنایتکار و انگلیس جنایتکار و اسرائیل جنایتکار هر سه به منطقه آسیب رسانده‌اند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۰ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
واکنش انگلیس به توقیف کشتی رژیم صهیونیستی در تنگه هرمز/ و 100 درصد فقط به خاطر ناتوانی، کوتاهی و سکوت امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
انگلیس با فروش سلاح به اسرائیل در فاجعه غزه شریک است.
۲۱:۱۵ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
انگلیس با فروش سلاح به اسرائیل در فاجعه غزه شریک است.
که دولت لندن با حمایت تسلیحاتی از رژیم صهیونیستی در فاجعه انسانی در این منطقه شریک است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۲۴ ۲۵ فروردين ۱۴۰۳
حمله آمریکا جنایتکار و با دستور ترامپ وحشی به فرودگاه بین المللی بغداد، اجرای قانون جنگل بود از تاریخ 1398/10/13 تاکنون دنیا فقط به این تجاوز، جنایایت وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده سکوت کرده است چرا؟

و این در حالی است که آمریکا جنایتکار و در سایه سکوت بی شرمانه سازمان های بین المللی خیانتکار از مهر ماه سال 1402 تاکنون تسلیحات اسرائیل جنایتکار را در جنگ غزه تامین می کند و همچنان نیز ادامه می دهد. پس آمریکا شریک جرم تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیرانسانی صهیونیست ها جنایتکار در جنگ غزه بوده است.

و این در حالی است که انگلیس جنایتکار و در سایه سکوت بی شرمانه سازمان های بین المللی خیانتکار از مهر ماه سال 1402 تاکنون تسلیحات اسرائیل جنایتکار را در جنگ غزه تامین می کند و همچنان نیز ادامه می دهد. پس انگلیس شریک جرم تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی گری و غیرانسانی صهیونیست ها جنایتکار در جنگ غزه بوده است.
آخرین اخبار