نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

تروریستی خواندن لشکر زینبیون به امنیت پاکستان آسیب می‌زند/ از لشکر زینبیون باید تقدیر کرد

حیدری گفت: تروریستی خواندن لشکر زینبیون توسط دولت پاکستان آسیبی به امنیت این کشور است.

شهریار حیدری، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره اقدام دولت پاکستان در تروریستی اعلام کردن لشکر زینبیون گفت: گروه‌هایی در کشور‌های دیگر برای مبارزه با تروریسم به صورت خودجوش تحت نام زینبیون و فاطمیون تشکیل شدند که با توجه دغدغه‌های مذهبی‌شان و نفوذ داعش در منطقه برای مبارزه با داعش شکل گرفتند و غیر از مبارزه با تروریسم هدفی نداشتند.

وی ادامه داد: هنوز کارکرد‌های داعش از بین نرفته و در هر نقطه‌ای ممکن است عملیات تروریستی انجام دهند و به خیلی از زیرساخت‌های عراق و سوریه آسیب رساندند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس بیان کرد: لشکر زینبیون از مردم پاکستان و لشکر فاطمیون از افغانستان و از ایران هم گروه‌های مختلفی برای مبارزه با تروریسم آماده شدند و بنا به درخواست سوریه و عراق این لشکر‌ها وارد مبارزه با داعش شدند.

حیدری اظهار کرد: تروریستی خواندن لشکر زینبیون توسط دولت پاکستان آسیبی به امنیت خود پاکستان است، چون در هر جایی که زمینه فراهم باشد تروریست‌ها آسیب می‌رسانند. دولت خاصی متولی لشکر زینبیون نیست و تحریم کردن و تروریست خواندن زینبیون متاثر از جریان لابی عربی-صهیونیستی است که بر دولت پاکستان اثر می‌گذارند.

وی افزود: لشکر زینبیون به‌غیر از جان دادن برای امنیت هیچ اقدامی خلاف قانونی انجام نداده است و اثرات کار زینبیون جهانی، ملی و منطقه‌ای است لذا باید مورد تقدیر قرار بگیرند نه اینکه تروریست خوانده شوند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: فلسفه تشکیل لشکر زینبیون مبارزه با تروریسم است و در این مسیر جان خود را هم تقدیم کردند. 

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس تصریح کرد: ایران بنا به وظیفه‌ای که در قبال جهان اسلام دارد برای کمک به امنیت کشور‌های منطقه مثل عراق و سوریه با دولت این کشور‌ها همکاری می‌کرد کمااینکه هنوز هم به مقابله با جریان‌های تروریستی می‌پردازد.

وی ادامه داد: مقابله با تروریسم بین‌المللی مثل مبارزه با رژیم صهیونیستی و آمریکاست البته جریان داعش کاملا توسط آمریکا و اسرائیل هدایت، حمایت و سازمان‌دهی می‌شود.

حیدری بیان کرد: کشور‌هایی بودند که دولت‌هایشان به‌طور مستقیم محور لشکر زینبیون و فاطمیون مثل افغانستان و پاکستان نشدند لذا نیاز به سامان‌دهی این گروه‌ها بود ضمن اینکه کاملا خودجوش تشکیل شدند بنابراین جمهوری اسلامی ایران محور مبارزه با تروریسم و داعش بود به همین دلیل فکر می‌کنند که این لشکر‌ها توسط ایران حمایت می‌شوند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس افزود: بر فرض هم که ایران هدایتگر لشکر زینبیون و فاطمیون باشد چه اشکالی برای امنیت افغانستان و پاکستان دارد. قطع‌به‌یقین اعضای آن از ملت افغانستان و پاکستان هستند و اعتقاد به نظم و مقابله با تروریسم دارند لذا این تفکر برای هیچ دولتی آسیب نیست مگر توسط برخی از کشور‌ها و رژیم‌های منطقه، اسرائیل و آمریکا که حامی داعش شدند.

وی گفت: کارکرد لشکر زینبیون مورد نگرانی سازمان‌های تروریستی است که توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی سامان‌دهی می‌شد بنابراین اثرات اسرائیل، آمریکا و برخی از دولت‌های عربی بر پاکستان باعث شده تا لشکر زینبیون را جریان تروریستی بنامد. 

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: از اصل و اساس اشتباه است که لشکر زینبیون را تروریست بخوانند، چون در حال مبارزه با تروریست هستند و تا الان تعداد زیادی از لشکر زینبیون شهید شدند بدون اینکه هیچ‌گونه چشمداشتی برای گرفتن دستمزد و پاداش داشته باشند.

حیدری گفت: پاکستان متاثر از سیاست‌های منطقه‌ای و سرویس‌های جاسوسی مختلفی است که در این کشور فعالیت دارند مثل سرویس‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی از کشور‌های عربی منطقه که خیلی از این سرویس‌ها علیه ایران هستند و به گروه جیش‌الظلم خدمات و آموزش دادند و پاکستان هم مستقیم و غیرمستقیم از جیش‌الظلم حمایت کرده است لذا پاکستان، چون تحت تاثیر سیاست‌های منطقه‌ای آنهاست رفتار ناشیانه و نامتعارفی انجام می‌دهد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۴
در انتظار بررسی: ۰
United States of America
اسد اللہ مھدوی
۱۳:۴۳ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
با سلام
از دشمن که گله نیست.
از جناب قاضی زاده هاشمی درخواست میکنم خواهش میکنم در مورد جانبازان ساکت بدون درد سر که ده سال است مسایل شون حل نشده.
حقوقشان دارد ضایع می‌شود جلو خانواده‌اش شرمنده شدن و حقیر شدن پیگیری بفرمایند
و حقوقشان از ده سال پرداخت کنند.
یا علی مدد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۹ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
انگلیس، فرانسه، آلمان، اروپا و آمریکا از سال 1917 تاکنون شریک جرم جنایت های صهیونیست ها در فلسطین هستند.
سازمان بی ملل خیانتکار از سال 1945 تاکنون شریک جرم جنایت های آمریکایی ها جنایتکار در فلسطین، منطقه و جهان بوده است.
شورای امنیت بی سازمان بی ملل خیانتکار از سال 1945 تاکنون شریک جرم جنایت های آمریکایی ها جنایتکار در فلسطین، منطقه و جهان بوده است.
شورای حقوق بی بشر سازمان بی ملل خیانتکار از سال 1945 تاکنون شریک جرم جنایت های آمریکایی ها جنایتکار در فلسطین، منطقه و جهان بوده است.

سازمان ملل خیانتکار از سال 1945 تاکنون شریک جرم جنایت های صهیونیست ها جنایتکار در فلسطین، منطقه و جهان بوده است.
شورای امنیت بی سازمان بی ملل خیانتکار از سال 1945 تاکنون شریک جرم جنایت های صهیونیست ها جنایتکار در فلسطین، منطقه و جهان بوده است.
شورای حقوق بی بشر سازمان بی ملل خیانتکار از سال 1945 تاکنون شریک جرم جنایت های صهیونیست ها جنایتکار در فلسطین، منطقه و جهان بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۳ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
محور مقاومت تضعیف شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۳۸ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
پاکستان جنایتکار ثابت کرد و نشان داد که سگ دست نشانده آمریکا، انگلیس، اسرائیل و برخی کشورهای عربی بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۵۱ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
عبدالحمید در نماز جمعه زاهدان در‌باره حادثه تروریستی تروریست‌های شرق کشور خواسته است دو طرف بنشینند با هم مذاکره بکنند. کدام طرفین؟ کدام گفت‌وگو؟ طرفینی وجود ندارد. یک طرف نیروهای حافظ کشور و امنیت و تمامیت ارضی کشور، سپاه و ارتش جمهوری اسلامی است، و یک طرف تروریست‌هایی که نه وطن دارند و نه ملیت. نه شرف دارند و نه انسانیت. شبیخون می‌زنند و سربازان دلیر کشور را می‌کشند. آیا این فرد معلوم‌الحال شرم نمی‌کند در سخنگاه مقدس مسجد از تروریست‌های تجزیه‌طلب حمایت می‌کند؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۹ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
تروریست‌های حمله‌کننده به سیستان و بلوچستان تنها یک هدف مهم داشتند و آن بر هم زدن امنیت و آرامش حاکم بر ایران زمین و پرت کردن افکار عمومی از مسئله غزه و فلسطین و مهم‌تر جلوگیری از اقدامات تلافی‌جویانه در بمباران بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق بود. ولی بلافاصله با ورود نیرو‌های امنیتی و طی یک عملیات قاطعانه چند ساعته کلیه تروریست‌ها و اشرار مسلح به هلاکت رسیدند و امنیت و آرامش کامل در مناطق درگیری برقرار شد.حال اسرائیلی‌ها باید در انتظار انتقام سخت‌تر ایران اسلامی به هر سوراخی که می‌توانند بگریزند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۳ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
مگه زینبیون عملیاتی علیه پاکستان داشتن و مگه چه خطری برای پاکستان دارن ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
اعتراض
۰۹:۵۲ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
قرار بود نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حمله تروریستی جیش‌الظلم در سیستان‌وبلوچستان پیگیری، بررسی و رسیدگی کند ولی اما متأسفانه تاکنون هیچ خبری نیست و تاکنون هم نبوده است چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۲ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
مشکل اصلی این است که متأسفانه دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس همه جانبه با سران بی ادب پاکستان جنایتکار همکاری کردند و هنوز هم همکاری می کنند چرا؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۳۲ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
پاکستان تروریست پرور است و در دادن لقب به حامیان مردمش بی فکر وپر خطا است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۸ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
تروریستی خواندن لشکر زینبیون توسط دولت پاکستان 100 درصد فقط به خاطر ناتوانی، کوتاهی و سکوت و خیانت وزیر امور خارجه ایران است و هم دولت رئیسی بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۶ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
جزئیات حمله تروریستی به 2 خودروی انتظامی در محور سوران ـ مهرستان | شهادت 6 مامور پلیس + عکس
ساعتی قبل، دو خودوری نیروی انتظامی در محور مواصلاتی سوران ـ مهرستان مورد حمله تروریستی قرار گرفت.
ارتش باید فوری و سریع از انتقام گروهک تروریستی جیش الظلم جنایتکار بگیرد.
سپاه باید فوری و سریع از انتقام گروهک تروریستی جیش الظلم جنایتکار بگیرد.
گروهک جیش الظلم مورد حمایت آمریکا و متحدانش در شهر های مختلف کشور فعالیت می کنند.
حمله تروریستی امروز سیستان و بلوچستان 100 درصد فقط کار تروریست ها مورد حمایت آمریکا و اسرائیل بوده است.
گروهک تروریستی جیش العدل که تحت حمایت آمریکا و متحدانش است و هم با کمک مالی برخی کشورهای عربی از طریق خاک پاکستان وارد شهرستان زاهدان و سیستان و بلوچستان می شوند. تروریست ها مورد حمایت آمریکا، اسرائیل و مزدورانشان در استان سیستان و بلوچستان بدون محاکمه فوری و سریع باید اعدام شوند.
آمریکا و اسرائیل از گروهک تروریستی جیش الظلم برای بی‌ثباتی در سیستان و بلوچستان استفاده می‌کنند.
Iran (Islamic Republic of)
پاکستان جنایتکار از سال 1359 تاکنون ثابت کرد و نشان داد که یکی از حامیان اصلی تروریسم در منطقه بوده است.
۰۹:۰۳ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
پاکستان جنایتکار از سال 1359 تاکنون ثابت کرد و نشان داد که یکی از حامیان اصلی تروریسم در منطقه بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۲ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
سعی کنید فکرتون داخل ایران باشه پاکستان به فکر خودش هست
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۲۹ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
حکونت پاکستان زیر سلطه ونفوذ امریکاست چه توقعی دارید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۷ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
درود بر پاکستان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۴ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
پاکستان جنایتکار ثابت کرد و نشان داد که سگ دست نشان آمریکا، انگلیس، اسرائیل و برخی کشورهای عربی بوده است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۳۴ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
بنده از حمله سپاه به سرزمین‌های اشغالی همه جانبه حمایت و استقبال می کنم از این بابت هم از سپاه تشکر و قدردانی می کنم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۵ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
پاکستان جنایتکار از سال 1359 تاکنون ثابت کرد و نشان داد که یکی از حامیان اصلی تروریسم در منطقه بوده است.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۶ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
قرار بود نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حمله تروریستی جیش‌الظلم مورد حمایت آمریکا و متحدانش را در سیستان‌وبلوچستان پیگیری، بررسی و رسیدگی کند ولی اما متأسفانه تاکنون هیچ خبری نیست و تاکنون هم نبوده است چرا؟
United States of America
محمودزاده
۰۷:۳۵ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
آنان هم خود را فدای جهل عرب کردن و از انجاکه این زینب بود که در دربار یزید اعراب را تحقیر کرد نسبت به زینب عقده دارند و انان هم همراه با انان بدون انکه بفهمد امروژه ملت و سیاست مداران سعودی در حال تسویه حساب های خود را با ان بانو بزرگ اند با طناب پوسیده جهل عرب خود را خفه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۶ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
پاکستان از ارباش درس عبرت بگیره و با نیروهای ما طرف نشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۰۶ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
پاکستان حواسش باشه زینبیونم مثل حزب الله لبنان خط قرمز مان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۳۴ ۲۶ فروردين ۱۴۰۳
این دولت جدید پاکستان حیوان دست اموز و مطیع امریکا و.... است . دولت عمران خان را سرنگون کردند مثل دولت مصدق در 1328 شمسی
آخرین اخبار