واگذاری ۶ هزار قطعه زمین به متقاضیان مسکن همدان

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: برنامه‌ریزی شده ۶ هزار قطعه زمین به متقاضیان مسکن در قالب گروه‌های ساخت داده شود.

مجید صالحی‌امیر از واگذاری ۵ هزار و ۵۰۰ قطعه زمین به متقاضیان مسکن ملی در این استان خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی شده ۶ هزار قطعه زمین به متقاضیان مسکن در قالب گروه‌های ساخت داده شود.

او گفت: در همه شهر‌های استان زمین مورد نیاز مسکن ملی تأمین شده است، برنامه‌ریزی شده امسال هر ماه یا هر دو ماه یک‌بار قطعات حدوداً ۲۰۰ متری به متقاضیان تحویل داده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به تحویل قطعات زمین در راستای قانون حمایت از فرزندآوری گفت: در استان همدان تاکنون ۱۳۰۰ نفر تشکیل پرونده داده و ۷۰۰ قطعه به ۸۸۶ خانوار واگذار شده است.

صالحی‌امیر درباره پروژه بزرگ ۱۱ هزار واحدی کوی پرواز شهر همدان گفت: این پروژه ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مشکلات تفکیک اسناد آن حل شده و ۷۰ سند تفکیکی صادر شده است.

او با اشاره به احداث اماکن عمومی در این شهرک گفت: براساس دستور استاندار تمامی دستگاه‌های اجرایی متولی خدمات روبنایی باید نسبت به دریافت زمین و آغاز عملیات اجرایی این اماکن اقدام کنند که تاکنون آموزش و پرورش استان اقدام به تحویل زمین کرده و اداره‌کل اوقاف و نیروی انتظامی نیز در آخرین جلسه شورای تأمین مسکن استان اعلام آمادگی کردند تا در هفته جاری اراضی خود را تحویل بگیرند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان با بیان اینکه پروژه ۱۲۰ واحدی شهرک بهشتی به اتمام رسیده است، گفت: این پروژه به اتمام رسیده و تنها بحث آسفالت و دیوار پشت بنا باقی مانده که به علت سرمای هوا اجرایی نشده و در هفته گذشته پیامک انتخاب واحد برای متقاضیان این پروژه ارسال شده است.

صالحی امیربا اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه ۶۹۰ واحدی شهرک بهشتی گفت: بنیاد مسکن استان قول داده این پروژه را تا هفته دولت آماده کند، ضمن اینکه پروژه ۶۰۰ واحدی دیگری در جوار این پروژه آغاز شده و در مرحله احداث فونداسیون است.

او درباره آخرین وضعیت شهرک جدید اکباتانا نیز یادآور شد: تملک اراضی شهر اکباتانا توسط شرکت شهر‌های جدید آغاز شده و این شرکت قول داده ظرف دو ماه آینده کل اراضی این شهر را تملک کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.