اولویت‌های کاری ارکسترهای دولتی در سال ۱۴۰۳ معرفی شدند

نخستین جلسه شورای هنری ارکستر‌های بنیاد فرهنگی هنری رودکی در سال جدید با تشریح اقدامات انجام‌شده و معرفی اولویت‌های پیش‌رو برگزار شد.

نخستین جلسه شورای هنری ارکستر‌های بنیاد رودکی با حضور سیدمحمود اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیأت مدیره بنیاد، محمد اله‌یاری فومنی مدیرعامل، سید امیرعباس ستایشگر معاون آفرینش‌های هنری و اعضای این شورا برگزار شد.

در این جلسه، سیدمحمود اسلامی ضمن تبریک سال جدید و عید سعید فطر از اقدامات و تلاش‌های شورا برای تحقق برنامه‌های هنری ارکستر‌ها قدردانی کرد.

رئیس هیأت‌ مدیره بنیاد رودکی با اشاره به انتخاب آثار و رپرتوار‌های اجرا‌های ارکستر‌ها اظهار کرد: استقبال مخاطبان از آثار موسیقی کلاسیک آهنگسازان مطرح دنیا در برنامه‌های ارکستر سمفونیک تهران و همچنین اجرای آثار آهنگسازان به نام کشور در موسیقی اصیل و فاخر ایرانی توسط ارکستر ملی ایران، نشان از برنامه‌ریزی و شناسایی ذائقه علاقه‌مندان این آثار دارد. از سوی دیگر، این امر نشان‌دهنده انتخاب مسیر درستی برای ادامه راه ارکستر‌هاست.

اسلامی اجرای برنامه «همراه با خاطره‌ها» توسط ارکستر ملی ایران به رهبری مجید انتظامی را یکی از ارزنده‌ترین اجرا‌های سال گذشته برشمرد و گفت: اجرای رویداد‌های موسیقایی نظیر همراه با خاطره‌ها، با به نمایش گذاشتن جلوه‌ای از موسیقی فاخر ایرانی استقبال عموم را به دنبال دارد و لازم است که همواره برای پاسداشت موسیقی فاخر و بزرگداشت هنرمندان در این مسیر کوشا بود.

محمد اله‌یاری فومنی، مدیرعامل بنیاد رودکی نیز در این جلسه بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت هنری ارکستر‌ها و دعوت از هنرمندان با سابقه و صاحب اثر را جهت همراهی با ارکستر‌ها از اولویت‌های کاری سال جاری اعلام کرد.

در ادامه، سید امیر عباس ستایشگر، معاون آفرینش‌های ادبی بنیاد رودکی به ارائه گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته از ابتدای سال جاری و تقویم اجرایی ارکستر‌ها در سال ۱۴۰۳ پرداخت.

در این جلسه، سید محمد میرزمانی، حسن ریاحی، هادی آرزم و همایون رحیمیان اعضای شورای هنری ارکستر‌ها در غیاب مجید انتظامی که به علت کسالت در این جلسه حضور نداشت ضمن تقدیر از حمایت‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیأت مدیره و مدیرعامل بنیاد رودکی در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها، هرکدام نظرات و پیشنهادات خود پیرامون فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش روی ارکستر را ارائه و به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

منبع: روابط‌عمومی بنیاد رودکی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.