توزیع روزانه پیاز در میدان مرکزی به ۳۵۰ تن رسید

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: بنابر آمار روزانه ۳۰۰ تا ۳۵۰ تن پیاز در میدان مرکزی توزیع می شود که این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

اکبر یاوری در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بنابر آمار روزانه ۳۰۰ تا ۳۵۰ تن پیاز در میدان مرکزی عرضه می شود، درحالیکه حداکثر نیاز بازار ۲۵۰ تن است.

او از روند کاهشی قیمت پیاز در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هرکیلو پیاز جیرفت در میدان مرکزی ۱۸ تا ۲۰ هزارتومان و دزفول ۱۴ تا ۱۵ هزارتومان است.

یاوری ادامه داد: هم اکنون هرکیلو پیاز برمبنای فاکتور با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها باید عرضه شود. به عنوان مثال اگر هرکیلو پیاز با نرخ ۲۰ هزارتومان خریداری شده باشد با احتساب سود حداکثر ۲۷ هزارتومان باید عرضه شود و فروش با نرخ های بالاتر گرانفروشی است.

رئیس اتحادیه بارفروشان با اشاره به دلایل گرانی گوجه فرنگی در بازار افزود: با توجه به آنکه قیمت گوجه فرنگی به کمتر از ۱۰ هزارتومان رسیده بود و برای کشاورزان مقرون به صرفه نبود، از این رو آنها ترجیح دادند که عرضه را کاهش دهند و از طرفی برداشت به سبب بارندگی ها به تاخیر افتاد که همین ۲ عامل منجر به افزایش قیمت شد.

او گفت: قیمت کنونی هرکیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی ۱۵ تا ۱۶ هزارتومان است.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۱۳ ۲۷ فروردين ۱۴۰۳
کیلویی حدود 30 تومن
آخرین اخبار