هزار و ۹۵۶ پرونده در رفسنجان منتهی به سازش شد 

معاون توسعه حل اختلاف استان کرمان گفت: میزان پرونده‌های مصالحه شده در رفسنجان طی پارسال، هزار و ۹۵۶ فقره بوده است.

حجت الاسلام محمد امیر ابراهیمی در بازدید از شعب شورا‌های حل اختلاف شهرستان رفسنجان که با حضور رئیس دادگستری و دادستان حوزه قضایی رفسنجان برگزار شد، گفت: طی یکسال اخیر، تعداد ۱۴ هزار و ۳۲۳ فقره پرونده در شعب شورا‌های حل اختلاف شهرستان رفسنجان مورد رسیدگی قرار گرفته است و این درحالی است که میزان پرونده‌های وارده به شورا‌های حل اختلاف طی پارسال، ۱۴ هزار و ۵۸۴ فقره پرونده بوده است.

وی بیان داشت: میزان پرونده‌های مصالحه شده در رفسنجان در سال ۱۴۰۲، یک هزار و ۹۵۶ فقره بوده است که نشانگر این است که ۳۲ درصد پرونده‌ها منتهی به سازش شده اند.

معاون قضایی دادگستری استان کرمان با بیان اینکه هم اکنون ۱۵ شعبه شورای حل اختلاف در رفسنجان فعال می‌باشند، افزود: کارکنان شعبه ویژه زندان شورای حل اختلاف شهرستان رفسنجان موفق شده اند، طی پارسال ۵۸ زندانی را آزاد و به آغوش خانواده بازگردانند و ۴۰۷ فقره پرونده را با صلح و سازش مختومه کنند.

وی افزود: بالغ بر ۹۰ درصد از اوراق قضایی طی پارسال در شورا‌های حل اختلاف شهرستان رفسنجان به صورت الکترونیکی به مخاطبین ابلاغ شده است که نقش بسزایی درسرعت بخشیدن به رسیدگی‌ها، حل و فصل سریع دعاوی و کاهش موجودی شعب شورای حل اختلاف ایفا می کند.

حجت الاسلام ابراهیمی بیان کرد: این بازدید‌ها برای  نظارت بر عملکرد شورا‌های حل اختلاف استان کرمان به صورت سرزده در تمامی حوزه‌های قضایی استان کرمان صورت می‌پذیرد.

در پایان این بازدیدمعاون قضایی دادگستری استان کرمان با کارکنان و اعضای شورا‌های حل اختلاف این شهرستان دیدار و گفتگوی صمیمانه‌ای داشتند و ضمن تشکر و قدردانی، کارکنان را به افزایش آمار صلح و سازش و ارتقای سطح عملکرد شعب تشویق  کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار