در پی هشدار قرمز هواشناسی صورت گرفت؛

لغو تمامی مرخصی های دست اندرکاران آموزش و پرورش

رضایی گفت: مرخصی تمامی مدیران و روسای آموزش و پرورش و عوامل اجرایی مدارس کرمان به علت هشدار قرمز هواشناسی و احتمال وقوع سیل تا پایان هفته لغو است. 

رضا رضایی در ارتباطی مجازی با مدیران، روسا، معاونان پشتیبانی و مسئولان کارپردازی آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان  ضمن تبریک پیروزی رزمندگان جبهه مقاومت و سپاه در عملیات غرورآفرین  وعده صادق گفت: از امروز که سامانه بارشی از جنوب وارد استان می‌شود، پیش بینی شده در کل استان به ویژه شهرستان‌های جنوبی و ۲ شهرستان قلعه گنج و منوجان بیشترین بارش‌ها را داریم.

وی افزود: با توجه به تصمیم اتخاذ شده در شورای اداری استان مرخصی مدیران، معاونان، مسئولان کارپردازی آموزش و پرورش همچنین مرخصی مدیران مدارس، معاونان، سرایداران و خدمتگزاران تا پایان هفته لغو است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تمامی پشت بام‌ها و ناودان‌ها در ادارات و مدارس باید بازبینی شود تا مدارس آسیب نبینند، اطراف مدارس بررسی شود، اگر موردی هست که ممکن است در زمان وقوع سیل آسیب زا باشد رفع شود.

وی بیان کرد: اوج بارندگی‌ها در روز چهارشنبه است و ضروری است حیاط مدارس بازبینی و آب رو‌ها باز شوند و با توجه به احتمال تخریب منازل روستایی از امکانات سالن‌های ورزشی، کانون‌ها و... همچنین ظرفیت مدارس برای اسکان اضطراری مردم استفاده شود.

رضایی با اشاره به اینکه پروژه مهر از مهم‌ترین موارد کاری پیش روی آموزش و پرورش است، گفت: ثبت فعالیت‌ها و مستندسازی و ارزیابی شاخص‌ها باید مورد توجه قرار گیرد، جشنواره شهید رجایی علاوه بر اینکه در خارج از آموزش و پرورش و در رقابت بین سایر دستگاه‌ها برگزار می‌شود در داخل آموزش و پرورش هم برگزار می‌شود و  هر گونه ایرادی در خصوص سامانه تسما وجود دارد بایستی پیگیری و پاسخ نامه‌ها در اسرع وقت داده شود.

وی تصریح کرد: در ورود افراد متفرقه به اردوگاه‌های آموزش و پرورش دقت و کارت شناسایی دریافت شود، در زمینه رعایت عفاف و حجاب برای ورود به مکان‌های آموزش و پرورش نظارت صورت گیرد و موفقیت‌های آموزش و پرورش به صورت گسترده بازتاب داده شود، در زمان برگزاری اردو‌های دانش آموزی در روند برگزاری دقت شود و به هیچ عنوان به صورت مختلط برگزار نشود.  

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: حوزه‌های امتحان نهایی بررسی و به لحاظ نور، سیستم گرمایشی، سرمایشی، راکت‌های موبایل یاب و... بررسی شوند.  

وی همچنین بر نظارت بر اموال مدارس و رفت و آمد خودرو‌های دولتی، برگزاری نماز جماعت مدارس و تجلیل از برگزار کنندگان نماز جماعت، نظارت بر گروه‌های هنری اجرا کننده برنامه برای هفته معلم و لزوم داشتن مجوز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استفاده بیشتر از ظرفیت دانش آموزان در برگزاری مراسم، بهسازی سرویس‌های بهداشتی مدارس، تکریم ارباب رجوع، جمع آوری بخاری‌های نفتی و تحویل به اداره کل نوسازی تا ده روز دیگر و... تاکید کرد.

نشست مجازی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با مدیران، روسا، معاونان پشتیبانی و مسئولان کارپردازی آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان با حضور معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، رئیس آموزش و پرورش استثنایی، رئیس اداره امور رفاهی و پشتیبانی و رئیس اداره فناوری اطلاعات برگزار شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار