رئیس دانشگاه علامه طباطبایی:

واکنش مجامع بین‌المللی به اقدامات رژیم اسرائیل درخور نیست

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، تاکید کرد که واکنش مجامع بین المللی به اقدامات رژیم اسرائیل درخور نیست.

عبدالله معتمدی در حاشیه نشست بسیج اساتید دانشگاه علامه طباطبایی که پیرامون دفاع مشروع ایران و عملیات "وعده صادق" برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه اتفاق افتاد در دفاع از کشور اسلامی مان بود که ایران به اهداف نظامی رژیم صهیونیستی داشته و مایه مباهات ما است.

وی ادامه داد: آیه قرآن است که می‌گوید اگر به شما تعدی و تجاوز شد شما نیز به مثل آن واکنش نشان دهید. وقتی بر خلاف قوانین بین الملی به کنسولگری به مثابه خاک ایران تجاوز و حمله می‌کنند، این حق جمهوری اسلامی است که ماسخ دهد و ایران محق است.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به تجمع دانشجویان و اساتید این دانشگاه به منظور دفاع از عملیات "وعده صادق"، تصریح کرد: در این دانشگاه اساتید، کارکنان و دانشجویان گرد هم آمدند تا ضمن بزرگداشت این عمل موثر هم تقدیری از سپاه اسلام واز سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی داشته باشند. درواقع این پیامی به دنیا مخابره شد که اگر ایران مقتدر اسلامی تحت فشار قرار گیرد و تحت تجاوز قرار گیرد با همه توان خود پاسخ خواهد داد و از کیان خود دفاع می‌کند.

معتمدی توضیح داد: خداوند می‌فرماید ما چیز‌هایی از جمله جنگ را برای شما قرار دادیم در حالی که ممکن است جنگ برایتان کراهت داشته باشد. خدا می‌فرماید چه بسا چیز‌های را به ظاهر بدتان آید، اما به نفع شما باشد. این مایه حیات است که نظام جمهوری اسلامی می‌تواند با اقتدار از موجودیت خود دفاع کند. این امر هم باعث مباهات است و هم باعث می‌شود کسی جرات تجاوز به خاک ایران را به خود ندهد. این کاری پسندیده در قالب رفتاری هوشمندانه است. حتی به لحاظ آمادگی هم باید گفت این عملیات خیلی هم غافل گیر کننده نبود، اما علیرغم آمادگی رژیم صهیونیستی این عملیات موفقیت آمیز شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار