استاندار:

زیرساخت‌های طرح نهضت ملی مسکن به موقع در سیستان و بلوچستان تامین شود

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان، زیرساخت‌های مربوط به طرح نهضت ملی مسکن را به‌ موقع تامین کنند.

محمد کرمی در جلسه شورای مسکن سیستان و بلوچستان گفتک در این استان با اهتمام مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط اقدامات خوبی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن انجام شده اما به منظور بهره برداری هر چه سریعتر واحدهای این طرح نیاز است زیرساخت های مورد نیاز نظیر برق و آب توسط متولیان امر فراهم شود.

وی تاکید کرد: ادارات برق و آب سیستان و بلوچستان پیگیر اعتبارات ملی برای اجرای هر چه سریعتر پروژه های خود در سایت های طرح نهضت ملی مسکن باشند.

استاندار سیستان وبلوچستان ادامه داد: نهضت ملی مسکن فرصتی برای خانه دار شدن کسانی است که نمی‌توانند به هر دلیلی صاحب‌خانه شوند بنابراین تمام دستگاه‌ها باید به سهم خود اقدامات لازم را انجام دهند.

وی بر واگذاری زمین به متقاضیان واجد شرایط در شهرهای سیستان و بلوچستان تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه واگذاری زمین‌های ویلایی گام مهمی برای حفظ جمعیت و اجرای هر چه سریعتر این طرح مهم ملی توسط خود شهروندان است هیچ موضوعی نباید موجب تاخیر واگذاری زمین و اجرای پروژه‌های مسکن شود.

دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت طرح نهضت ملی مسکن گفت: صنعت ساخت و ساز به عنوان یک صنعت پیشرو با هدف توسعه اقتصادی است که با رونق این بخش دیگر صنایع نیز فعال می‌شوند و بر عکس رکود در بخش مسکن تاثیر منفی در حوزه اقتصاد و اشتغال خواهد داشت و با آغاز طرح نهضت ملی مسکن، شاهد تاثیرات مثبت آن در بازار مسکن این استان هستیم.

عطاء اله اکبری با اشاره به تاثیرگذاری صنعت مسکن در توسعه اقتصادی افزود: با توجه به اینکه تولید و ساخت و ساز مسکن خود نوعی اقتصادی مولد، پویا، اشتغالزا و محرک است و رونق این صنعت، زمینه اشتغال پایدار را فراهم می‌کند سال گذشته ۱۴ جلسه شورای مسکن در سیستان و بلوچستان برپا شد که ۹۶ درصد ۱۴۷ مصوبه آن اجرایی شد.

وی تاکید کرد: با توجه به شعار سال افزایش تولید مسکن در قالب طرح نهضت ملی و با مشارکت مردم را بعنوان یکی از اولویت‌های اجرایی سالجاری قرار داده‌ایم و با بکارگیری تمامی ظرفیت‌های مرتبط با تمام توان تلاش خواهیم کرد تا شاهد جهشی مثبت و تاثیرگذار در تولید مسکن استان شاهد باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار