کشف گور جمعی اجساد سوخته فلسطینیان در حیاط بیمارستان الشفاء

منابع پزشکی فلسطینی از کشف یک گور جمعی در بیمارستان الشفاء خبر دادند که اجساد آن سوخته، تکه تکه و متلاشی شده بودند.

عضو کمیته فوریت‌های بهداشتی وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که ۱۰ جسد در یک گور جمعی در حیاط بیمارستان الشفاء پیدا شد که برخی از آنها متعلق به زنان بود.

منابع پزشکی به آناتولی گفتند که ده‌ها جسد متلاشی شده، سوخته، تکه تکه شده و به صورت دسته جمعی یا جداگانه در قسمت‌های مختلف حیاط بیمارستان الشفاء دفن شدند. در همین راستا حماس گفت: گور دسته جمعی جدید در الشفاء تایید می‌کند که هیچ محدودیتی برای فاشیسم صهیونیستی و اعمال آن وجود ندارد.

با این وجود هیچ اظهارنظر فوری از سوی رژیم صهیونیستی در مورد این گور جمعی وجود ندارد.

یک خبرنگار کلیپی ضبط شده از گور جمعی کشف شده در حیاط بین المللی بیمارستان الشفاء منتشر کرد که در آن جسد ۱۰ فلسطینی که توسط ارتش رژیم صهیونیستی در جریان حملات خود به این بیمارستان که حدود دو هفته ادامه داشت، اعدام و دفن شدند، پیدا شد. 

معتصم صلاح، یکی از اعضای کمیته فوریت‌های بهداشتی در وزارت بهداشت فلسطین در غزه، در بیانیه خود که توسط دفتر رسانه‌های دولتی فلسطین منتشر شد، گفت: اولین گور جمعی ۱۰ جسد در مجتمع پزشکی الشفاء کشف شد. آن‌ها در مقابل بخش پذیرش مجتمع (در حیاط جلوی بیمارستان) دفن شده‌اند.

صلاح افزود: این اجساد پس از شناسایی خانواده‌های فلسطینی و تکمیل کار کمیته حقوقی به خاک سپرده می‌شوند. اجساد افرادی که از گورستان بیرون آمده بودند توسط ارتش رژیم اسرائیل اعدام و به طور نامنظم در حیاط جلوی بیمارستان دفن شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار