وزیر صمت: به حدی خودرو وارد شده که در بنادر جا نداریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حدود ۵۰ هزار خودرو وارداتی در گمرکات کشور وجود دارد گفت: مشکل فعلی برای واردات خودرو نداشتن فضای کافی در بنادر کشور است و هنوز تعداد زیادی خودرو روی کشتی داریم.

عباس علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت دباره آخرین وضعیت واردات خودرو در سال جدید اظهار داشت: تا به امروز برای واردات ۱۳۰ هزار خودرو ثبت سفارش  انجام شده است و این روند کماکان ادامه دارد و مردم برای خرید خودرو خارجی عجله نکنند و آن را با قیمت بالا از افرادی که به دنبال سوء استفاده هستند، خریداری نکنند.

وی افزود:حدود ۵۰ هزار خودرو وارداتی نیز در گمرکات کشور وجود دارد و به ترتیب به مردم واگذار می‌شود و سرعت تحویل خودرو‌های وارداتی به مردم به زودی افزایش می‌یابد.

به حدی خودرو وارد شده که دیگر در بنادر جا نداریم

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: مشکل فعلی برای واردات خودرو نداشتن فضای کافی در بنادر کشور است و تعداد زیادی خودرو روی کشتی داریم.

وی تصریح کرد: ما به واردات خودرو افتخار نمی‌کنیم بله افتخار ما خودرو‌های ساخت داخل است که امیدواریم امسال خودرو‌های بسیار باکیفیت به مردم عرضه کنند و تحویل خوبی در صنعت خودروسازی در سال جدید رقم بزنیم.

افزایش قیمت خورد به دلیل نوسانات دیگر بازار است

علی‌آبادی درباره عرضه و قیمت گذاری خودرو‌های داخلی گفت: تمام تلاش ما آن است که در بعد کیفی و کمی و در ابعاد قیمتی رکودی‌های مناسبی برای عرضه به مردم داشته باشیم، اما باید توجه داشت که خودرو در کشورمان کالای سرمایه‌ای است هر چند که من معتقد هستم که مصرفی است، اما با این وجود از نوسانات دیگر در بازار تاثیر می‌پذیرد.

وی اظهار داشت: مردم بدانند که در تولید و عرضه خودرو در بازار کسری وجود ندارد و اگر با حوصله برخورد کنند، نیاز آنها تامین می‌شود.

منبع: تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۹ ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
خدا خیرتون نده الهی - برا همین پژو پارس رو کردین 450 میلیون ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۲ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
پس چرا مردم نمیبینن ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۸:۱۰ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
خودرو وارد شده برای نه مردمی با این حقوقها که تا وسط ماه هم جواب نمیده بلکه برای از ما بهترون واردات خودرو انجام شده که البته با منتش هم به سر مردم عزیزه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۲ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
آشغال های چینی
Iran (Islamic Republic of)
Hamid
۱۵:۴۱ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
این یاوه گویان ،فقط خودرو برای افراد با نفوذ ثروتمندان وارد میکنند نه برای ملت ،بلکه فقط خودشان ،این واردات هم یک نوع پولشویی در سطح ملی ،فقط کمی زمان می‌بره تا گند کار آقایان پول پرس اختلاس گر در بیاد،واردات به بهانه کاهش قیمت خودرو ولی دروغی بیش نبود ،
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۳ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
ی فیلم بذارین پس ازش اگه راس میگی
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۱۵:۳۱ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
به خودروهای ساخت داخل افتخار !!!! می‌کنید؟؟!!!
واقعا یا تجاهل می‌کنید یا چیزی از صنعت خودرو نمی‌دانید.
همین قدر بدانید اگر بجای این بنجلها ، خودروهای ایمن و با کیفیت مانند تویوتا و .... زیر پای مردم بود اولا بسیاری از تصادفات اصلا پیش نمی آمد. دوما تعداد تلفات جانی و نقص عضو، به میزان حداقل ۸۰ تا ۹۰ درصد کاهش می یافت.
واقعا جای تاسف است از اینکه مردم را بی،شعور حساب می‌کنید یا اینکه ........؟!
ضمنا عمده خودروهای وارداتی ؛ خودروهای،بی کیفیت چینی است که به دو تا سه برابر قیمت جهانی آن، به ملت بی چاره غالب می‌شود.
Iran (Islamic Republic of)
فرزند چهارم که کپن نداشت
۱۵:۲۸ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
گاری تولید کردید دادید دست مردم جای ماشین ، ی دنا پلاس پدر من خریده هنوز پونصد کیلومتر باهاش نرفته موقع دنده عقب ی صدای تق تق نا معلومی میاد از عقبش ، فن دمنده بخاری هاش کلن خراب بود ، رنگش خود به خود تو پارکینگ زیر چادر خط میوفته خدا میدونه اگه مثل ماشین قدیمیمون سالی بیست هزارتا بخوایم کل خانواده ازش استفاده کنیم چه بلایی سرش بیاد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۴ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
دروغگو دشمن خداست.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۴ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
انشالله دور سر احمدی نژاد بگردید وجانتان در بره
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۱ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
اوهه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۲۲ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
پس چرا قیمت ها هنوز بالاست؟ دلالها نمیزارن قیمت واقعی باشد
Iran (Islamic Republic of)
عباسی کیشی
۱۱:۳۷ ۲۹ فروردين ۱۴۰۳
بندر کیش خالی خالی هست بفرستی سمت کیش جا زیاد هست و ما کیشوندان از بی ماشینی داریم له له میزنیم پس کی وارد میشه این خودروهای لعنتی ...
آخرین اخبار