رفسنجان، طولانی ترین مسیر کاروان پیاده روی صادقیه در کشور را اجرا می کند

مصادف با شهادت امام صادق (ع)، طولانی‌ترین مسیر کاروان پیاده روی صادقیه کشور به طول ۵۵ کیلومتر در رفسنجان اجرا خواهد شد.

۱۵ اردیبهشت امسال مصادف با شهادت امام صادق (ع) است که در این روز طبق هر سال، طولانی‌ترین مسیر کاروان پیاده روی صادقیه کشور به طول ۵۵ کیلومتر از محل جوادیه الهیه فلاح به سمت آستان مقدس امامزاده سیدجلال الدین اشرف (ع)  نوق واقع در شمس آباد انجام خواهد شد.

 امروز چهارشنبه در محل دفتر امام جمعه شهرستان جلسه‌ای با حضور فرماندار و معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری، رئیس شورای اسلامی شهر، رئیس اداره اوقاف شهرستان و جمعی از مسئولان و هیئت امنای امامزاده سیدجلال الدین اشرف (ع) نوق برای هماهنگی برنامه‌های معنوی این روز برگزار شد.

حجت الاسلام اصغر عسکری، امام جمعه رفسنجان در این نشست  گفت: اهل بیت (ع) همگی از یک شجره طیبه هستند و تکریم آن‌ها برای ما افتخار است.

وی افزود: امام صادق (ع) در بین ائمه اطهار (ع) از جایگاه خاص و ویژه برخوردار است؛ زیرا فقه ما فقه جعفری است و نشر معارف امام صادق (ع) و گسترش فرهنگ و مکتب جعفری در برنامه‌های ما باید قرار گیرد؛ بنابراین برای شهادت این امام همام (ع)  باید برنامه ویژه تدارک دیده شود.
 
اطعام ۱۴ هزار نفر در روز شهادت امام صادق (ع)
 
حسین رضایی، فرماندار رفسنجان هم در این نشست گفت: همه ساله در سالروز شهادت امام صادق (ع) کاروان‌های پیاده روی از روستا‌های مجاور عازم این آستان مقدس می‌شوند که در طول مسیر به عزاداری و نوحه سرایی می‌پردازند و بعد از تجمیع کاروان‌ها در آستان مقدس امامزاده سید جلال الدین، مراسم نوحه سرایی و عزاداری این امام همام (ع)  با حضور آحاد مردم ولایت مدار برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از این حرکت فرهنگی و معنوی، نشر معارف امام صادق (ع) و گسترش فرهنگ و مکتب جعفری است.

رضایی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود امسال در این روز بیش از ۱۴ هزار نفر شرکت کنند و تجمع معنوی صورت گیرد در خصوص هماهنگی برنامه‌های ویژه شهادت حضرت امام صادق (ع) و برنامه پیادوری بزرگ صادقیه گفت: زائران امامزاده و افراد شرکت کننده در پایان مراسم از طعام تبرکی متنعم خواهند شد؛ بنابراین برنامه‌های لازم پیگیری می‌شود تا در ایجاد امنیت و پذیرایی به بهترین نحو انجام شود.

در ادامه مراسم احمد تقی‌نژاد، مسئول انجمن و ستاد کاروان صادقیه رفسنجان به معرفی کاروان صادقیه پرداخت و گفت: این کاروان به پیشنهاد ستاد فاطمیه قم و با همکاری دانشگاه امام صادق (ع) در سال ۱۳۸۷ با هدف تکریم مقام امام صادق (ع) و تجدید میثاق با ولایت در روستا‌های همجوار امامزاده سیدجلال‌الدین اشرف (ع) نوق تشکیل شده است و بعد از چند سال عشق به ولایت موجب شد تا مریدان آن حضرت در این هوای گرم از فاصله ۵۵ کیلومتری از شهر جوادیه الهیه با پای پیاده بیایند و ضمن اقامه عزای صادق آل محمد (ع) با منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  تجدید بیعت کرده و روز بزرگداشت امامزاده سیدجلال الدین اشرف را گرامی بدارند.

 مجید دهقانی،   معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری رفسنجان هم در این نشست بیان کرد: بحث امنیت این مراسم را با برگزاری جلساتی با نیروی انتظامی برگزار و تمهیدات لازم انجام خواهد شد.

سیدحسین رحیمی، رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان هم در این نشست بیان کرد: امامزاده سیدجلال الدین اشرف (ع) نوق رفسنجان یکی از امامزاده‌های شاخص استان کرمان به شمار می‌آید و برنامه‌های معنوی و مذهبی در مناسبت‌های مختلف در آن انجام می‌شود.

وی افزود: امسال در روز شهاد امام صادق (ع)، طولانی‌ترین مسیر پیاده روی کاروان صادقیه از جوادیه الهیه نوق به طول ۵۵ کیلومتر انجام و این کاروان در روز شهادت این امام همام (ع) به امامزاده سیدجلال الدین (ع)  نوق می‌رسد؛ بنابراین باید برنامه هر چه باشکوهتر برگزار شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.