مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب کرمان مطرح کرد؛

خسارت ۵۷ میلیاردی سیل به راه‌های جنوب کرمان

محمودی با اشاره به خسارت ۵۷ میلیارد تومانی باران و سیلاب‌ها در جنوب کرمان، گفت: میزان خسارت گزارش شده نهایی نیست.

 مجتبی محمودی عصر امروز در بازدید از محور‌های مواصلاتی جنوب استان کرمان به محور مسدود شده زهکلوت ـ دلگان اشاره کرد و از محور جیرفت ـ بم ـ ایرانشهر به عنوان مسیر جایگزین آن نام برد و گفت: عوامل راهداری شهرستان رودبار با جدیت در حال بازگشایی این محور هستند و تا ساعاتی دیگر نیز عملیات بازگشایی آن به اتمام خواهد رسید.

وی از مسدود شدن چند راه روستایی خاکی به علت جاری شدن روان آب‌ها و طغیان رودخانه‌ها سخن گفت و افزود: با فروکش کردن سیلاب‌ها راهداران و ماشین‌آلات راهداری نسبت به بازگشایی و تیغ‌زنی راه‌های روستایی اقدام خواهند کرد.

محمودی از آمادگی کامل راهداران جنوب کرمان گفت و عنوان کرد: ۱۴۸ دستگاه سبک، نیمه سنگین و سنگین و ۱۵۰ نیروی راهدار در قالب ۱۴ تیم راهداری در محور‌های حوزه استحفاظی جنوب کرمان مسقر و در حال انجام عملیات راهداری هستند.

وی از بازگشایی کامل مسیر کهنوج به سمت آبسردوییه با فروکش کردن روان آب‌ها و اجرای عملیات راهداری خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب کرمان از خسارت ۵۷ میلیارد تومانی باران و سیلاب‌ها تاکنون در جنوب کرمان گفت و افزود: میزان خسارت گزارش شده نهایی نیست و پس از پایان بارندگی‌ها و فروکش کردن سیلاب‌ها بررسی‌ها توسط راهداران و کارشناسان مرتبط صورت خواهد پذیرفت.

وی همچنین از بارش برف از صبح امروز در محور جیرفت ـ ساردوییه در محدوده گردنه سربیژن خبر داد و افزود: ضمن اینکه  هم اکنون بارش برف تمام شده است؛ اما شن و نمک کافی در سوله‌های راهدارخانه سربیژن موجود است و راهداران و ماشین‌آلات راهداری ساردوییه نیز آماده هر گونه اقدام عملیات برف‌روبی هستند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای جنوب کرمان از رانندگان خواست با توجه به ادامه روند بارندگی‌ها از تردد غیر ضرور در جاده‌ها خودداری کنند و در صورت لزوم ضمن برخورداری از تجهیزات زمستانه، آخرین وضعیت راه‌ها را نیز از طریق تلفن گویای ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های جنوب کرمان جویا شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار