رفع معارضین پروژه شاخه غربی پروژه یادگار امام(ره) در حال اتمام است + فیلم

رئیس شورای شهر تهران گفت: تکمیل شاخه غربی پروژه یادگار امام(ره) پروژه‌ای پیچیده، اما راهگشاست و رفع معارضین این پروژه در حال اتمام است.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در دوره قبل به دلیل اینکه دیدند کار بسیار سخت است پروژه تکمیل شاخه غربی پروژه یادگار امام(ره) رها کردند.

وی افزود: این پروژه‌ای از قبل آغاز شده بود و متاسفانه، چون پیچیده بود و مشکلات زیادی داشت در دوره قبلی متوقف ماند و به گفته پیمانکار، شمع‌هایی در دوره قبل اجرا شده بود و به آنها گفتند قطع شود و قطع نکردند، چون پیمانکار معتقد بود در آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد و امروز می‌بینیم همین شمع‌ها قابل استفاده است و پایه پل‌ها روی آن قرار می‌گیرد.

چمران با بیان اینکه پروژه تکمیل شاخه غربی پروژه یادگار امام(ره)  پیچیده، اما راهگشاست و قطعاً یکی از مهمترین پروژه‌های شهر به شمار می‌رود گفت: این طرح به زمان نیاز دارد تا به نتیجه برسد و تونل ۳۵۰ متری که قرار است اجرایی شود در فضای سختی از لحاظ قرارگیری منازل مسکونی قرار دارد اما اقدامات آن انجام شده و به هماهنگی‌های لازم با پلیس و شورای تامین شهرستان و استان نیاز دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: از ابتدا روی این پروژه تاکید داشتیم زیرا در هیچ کجای کشور چنین طرحی وجود ندارد. ما شهر و زندگی شهر را با یک بزرگراه قطع نکردیم همان‌گونه که در بزرگراه نواب، زندگی شهر قطع شده و از لحاظ شهرسازی درست نیست و در این طرح تردد به خوبی صورت می‌گیرد و به تونل و اگزوزفن نیاز نداشت و از فضای میانی معبر برای روشنایی تونل استفاده شده و این کار جدیدی بود که صورت گرفت و پروژه ادامه خواهد یافت و به آزادراه تهران- ساوه می‌رسد.

چمران گفت: رفع معارضین در این طرح، پروژه بسیار مهمی بود و مواردی از دادگاه حکم ماده ۹ گرفتند و در موارد دیگر نیز توافق با وزارت دفاع، آموزش و پرورش و ارتش و صاحبان املاک خصوصی چند سال به طول انجامید و در دوره ششم درگیر این برنامه‌ها بودند تا مسائل برطرف شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ریاحی
۱۷:۰۰ ۳۰ فروردين ۱۴۰۳
در تمام پارک های شهران سگ های ولگرد زیادی هست
بخصوص پارک کوهسار که آدم می ترسد از گله های سگ ولگر
البته از شهرداری انتظاری غیر از این نیست
آخرین اخبار