رئیس جمهور در جمع مردم دامغان:

«وعده صادق» اقدامی ضروری و نماد اقتدار کشور بود/ دشمن به دنبال توسعه ناهنجاری‌های اجتماعی فرهنگی است+ فیلم

رئیس جمهور گفت: عملیات «وعده صادق» نشان دهنده اقتدار، موجب وحدت کشور و پاسخی ضروری بود.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در جمع مردم شهرستان دامغان در مصلای امام خمینی(ره) در قالب برنامه سفر دولت سیزدهم به استان سمنان، با اشاره به پاسخ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران گفت: عملیات «وعده صادق» موجب اقتدار، وحدت و انسجام در کشور شد. این عملیات هم نشان دهنده اقتدار نظام جمهوری اسلامی و توان نیروهای مسلح ما شد و هم نشان اراده پولادین مردم تحت هدایت رهبر معظم انقلاب بود.

آیت‌الله رئیسی افزود: امروز همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی معتقدند این پاسخ اقدامی ضروری، وحدت‌بخش و افتخاری بزرگ برای کشور بود.

توسعه‌یافتگی مبتنی بر فرهنگ اصیل باشد

وی توسعه‌یافتگی حتمی و ناگزیر است. باید جامعه از توسعه‌یافتگی بهره‌مند شود. اما اگر با حفظ و صیانت از مبانی فرهنگی باشد، هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت. حتما باید با استفاده از ابزارهای ارتباطی که امروز در دنیا وجود دارد، در این مسیر بهره بگیریم.

رئیسی خاطرنشان کرد: باید آن فرهنگ اصیل و مبانی حفظ شود که جوان، خانواده، شهر و تمدن را حفظ کند. مبانی باید با این هجوم فرهنگی پایدار بمانند. با این شیوه هجوم‌ها بی‌اثر خواهند شد. زیرا شخصیت‌های فرهنگی ایمان، فرهنگ، ارزش‌های اجتماعی را رصد، دیده‌بانی و مرزبانی می‌کنند. همه بخش‌های متولی امر فرهنگ در دستگاه‌های دولتی هم بدانند باید این سرمایه عظیم فرهنگی حفظ شود و ارتقا یابد.

دستاوردهای دولت سیزدهم

وی با یادآوری اینکه موضوع آب برای مردم این منطقه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اضافه کرد: زمانی که مسئولیت دولت را به عهده گرفتیم، کشور ناترازی‌های زیادی در حوزه برق، آب و گاز داشت. اما چالش‌های به همین میزان محدود نمی‌شد. کرونا در ابتدای فعالیت دولت طی یک روز تا ۷۰۰ نفر قربانی می‌گرفت.

رئیس جمهور یادآور شد: یقین داشتیم با همراهی مردم و جوانان کشورمان می‌توانیم وضعیت را مدیریت کنیم. همین امر هم رخ داد. دشمن معتقد بود می‌تواند رشد اقتصادی را متوقف کند، بیکاری را افزایش دهد، ناهنجاری‌های اجتماعی فرهنگی را توسعه دهد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه در این دولت با حمایت خداوند و همراهی مردم در این سه سال برخلاف ۱۰ سال گذشته که رشد اقتصادی کشور کمتر از یک درصد بود، در ۶ ماه دوم سال ۱۴۰۰ یعنی سال اول دولت سیزدهم، چهار درصد رشد اقتصادی محقق شد، افزود: سال ۱۴۰۱ رشد ۴.۵ درصدی و برای سال ۱۴۰۲ هم اعلام شد کشور رشد اقتصادی ۶ درصدی داشته است.

وی تاکید کرد: هشت هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی راکد در کشور به چرخه تولید بازگشت. برخی واحدها ۱۰ تا ۱۲ سال راکد بودند و اکنون با حمایت دولت به چرخه تولید بازگشتند. در استان ۲۰۱ واحد تولیدی راکد دوباره فعال شدند. ما نخواهیم گذاشت که هیچ واحد تولیدی در استان تعطیل شود.

رئیس دولت سیزدهم یادآور شد: دشمن نمی‌خواهد ما رشد کنیم، اما ملت ایران عزم خود را جزم کرده که در حوزه‌های مختلف اقتصادی پیشرفت کند. جنگ، جنگِ اراده‌هاست و در این جنگ اراده‌ها ملت ایران پیروز شده و بعد از این هم پیروز شده است.

حل مساله کم آبی در استان سمنان

وی درباره مسائل مرتبط با آب استان سمنان و شهرستان دامغان نیز گفت: با همراهی مردم و مسئولان محلی حل مشکل آب در سراسر استان سمنان را پیگیری می‌کنیم و قطعا این مشکلات حل می‌شود. بخشی از مسائل استان در حوزه آب در همین مدت کوتاه حل شد. اقدامات لازم برای سمنان و شاهرود آغاز شده که در حال انجام است. 

رئیس‌جمهور با تاکید بر توجه به مدیریت مصرف آب تصریح کرد: یک مساله تأمین آب و مساله دیگر هم مدیریت آب است. مدیریت مصرف آب کمتر از تأمین آب اهمیت ندارد. دولت مدیریت آب را مورد تاکید می‌داند.

آیت‌الله رئیسی بیان کرد: مشکل آب پنج هزار از ۱۰ هزار روستایی که ابتدای فعالیت دولت مشکل تأمن آب آشامیدنی داشتند، حل شده است. یعنی عزم دولت برای حل مساله جدی است. اما در کنار این اقدامات زیرساختی باید همه به مدیریت مصرف آب نیز توجه داشته باشیم.

وی افزود: درباره مساله آب و مدیریت آب در جلسه «حل مساله» که شب گذشته در شاهرود برگزار شد نیز رایزنی‌هایی انجام شد. در تلاشیم که مساله تامین آب آشامیدنی و کشاورزی استان سمنان با همراهی مردم و دولتمردان حل شود.

وی با اشاره به اینکه آن‌چه از دامغان می‌شناسیم میراث کهن، تمدن و مدنیت مثال‌زدنی است. مردم دامغان در فرهنگ، دانش و ایمان و دلدادگی به خدا شهره هستند، ادامه داد: تاریخ دامغان گواه بر دینداری و فرهنگی بودن مردم این سامان و برخورداری از یک مدنیت ملی است که توام با تمدن ایرانی و اسلامی است. مردمی بافرهنگ، بابصیرت، آگاه و باایمان همواره در این منطقه زندگی می‌کردند.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه یاد شهیدان این منطقه را گرامی می‌دارم و به جانبازان و ایثارگران و خانواده معزز شهدا و درود می‌فرستم و ادای احترام می‌کنم، تاکید کرد: در خدمت نماینده ولی فقیه در استان و استاندار به منزل یکی از شهدای دامغانی رفتم. سخنان این مادر شهید برای ما کلاس درس بود.

وی اضافه کرد: خانواده شهدا با این‌که برای دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و دفاع از حریم و حرم سرمایه‌گذاری کردند، همواره خودشان را به نظام و اسلام بدهکار می‌دانند و معتقدند آن‌چه از اموال دارند هم باید در راه خدا و امام حسن(ع) بدهند. این مردم همان مؤمنانی هستند که خداوند وعده کرده نصرت الهی را با همین افراد محقق می کند. همین روحیه است که غزه و فلسطین را همچنان زنده نگه داشته است.

به گفته رئیس جمهور، نخستین سرمایه بزرگ دامغان سرمایه فرهنگی است. وظیفه‌دولت در قبال مردم فرهیخته در کنار چهره‌های شاخص علمی و حوزوی و فرهنگی حفظ مدنیت و فرهنگ است. تمام تلاش مسوولان باید این باشد که این سرمایه فرهنگی حفظ شود.

فعال شدن دانشکده علوم پزشکی برای دامغان

رئیس دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه مساله بهداشت و درمان بسیار مهم است و باید یکی از مسائل مورد توجه مسئولان ذیربط این منطقه باشد، ادامه داد: برنامه‌ریزی برای استان سمنان نباید فقط برای جمعیت ثابت این استان یا شهرستان باشد. یک جمعیت متغیر هم در این شهرستان داریم که به میزبانی مهربانانه از زائران حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) ارتباط دارد. افتخار مردم استان سمنان و شهرستان دامغان همواره این بوده که میزبان مهمانان امرام رضا(ع) هستند.

 وی ادامه داد: مردم دامغان بیش از هزار سال است که سِمت خدمتگزاری به زائران امام رضا(ع) دارند. بنابراین در محاسبات نباید بر اساس جمعیت ثابت نگاه کنیم. با توجه به حضور مهمانان امام رضا(ع) در این شهرستان، وضعیت مراکز درمانی و بهداشتی دامغان باید حتما متحول شود و نباید بر اساس فرمول‌های سرانه جمعیت ثابت به ایجاد زیرساخت‌های درمانی نگاه کرد.

آیت الله رئیسی تاکید کرد: نیروسازی برای مراکز درمانی هم اهمیت زیادی دارد. از سراسر کشور می‌توان نیروهایی را به مراکز درمانی این منطقه اعزام کرد. بهترین راه این است که در همین منطقه نیروی انسانی تربیت و دانشکده علوم پزشکی در شهرستان دامغان ایجاد شود. فعال شدن دانشکده علوم پزشکی در این شهرستان می‌تواند تامین‌کننده نیروی انسانی درمانی در دامغان و شهرستان‌های اطراف باشد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: برای شهرستان دامغان پنج مصوبه از جمله در حوزه راه‌ها در دور دوم سفر تصویب شد که در جلسات مورد کار کارشناسی قرار گرفت که اجرای آن دنبال می‌شود. به همراهی شما مردم عزیز برای اجرای طرح‌ها و تحقق اهداف نیازمندیم و قول می‌دهیم که تمام توان موجود را برای حل مسائل جامعه به کار بگیریم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۷ ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
آیا برابری قیمت ریال ایران ودلار هم جزء اقتدار کشور محسوب میشود؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۸ ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
ریشه ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی ریشه اش داخلی است تا ریشه معیوب و بیمار نباشد از خارج حجمه ای اگر وارد بشود کار ساز نیست معلم باید عملگرا و درستکار باشد تا دانش آموز مشتاق یادگیری همانطور که پدر مادر الگوی فرزندان هستند یک عده درب ورود معلمان و اساتید و سازنده و تقویت کنند ریشه درخت فرهنگ و اعتقادات ملت را بر روی همه بدون هیچ فیلتر و هیچ نظارتی در دوران تعلیم این اساتید و معلمان باز گذاشته تا هر معاند و یا فاسد و نالایق آموزش را بدست بگیرد کار فرهنگ کشور ازاین نقطه خراب است .نظارت نظارت نظارت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۹ ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
خود ناظر مشکل داره توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر میکنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۳ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
لعنت بر دشمنان این مرز وبوم لعنت بر بی حجابهای بی فکر وبی هویت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۳ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
اقای رییسی میشه بعنوان رییس جمهور و کسیکه با اشتیاق و تلاش زیاد رئیس جمهور شدید ، بفرمایید که چرا کارمتد و کارگر و بازنشسته کشور ایران بعد از گذشت ۴۵ سال باید همچنان سنگ برشکم ببندند و برای داشتن زندگی مرفه ارزو بدل بنونند ؟؟!!
چرا سعی می کنید وانمود کنید که جنگ روسیه اکراین جنگ غزه اسراییل و درگیری اسد و مخالفین همشون بما مربوطند و باید در شرایط جنگی زندگی کنیم ؟؟!!

بابا نسل انقلاب زندگی نکرد پیر شد نسل بعد هم داره پیر میشه !

اخه ایران مگر سومالیه
مگر اریتره است
مگر فلان کشور مفلوک و گداست !؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۲۶ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
گشت ارشاد رو جمع کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۳ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
آقای ريیسی بزرگوار اسرائیل که هیچ عددی نیست اربابش آمریکا را هم گوش مالی داده و سرجایش نشانده ایم خداوند حافظ ونگهدار سپاه پاسداران و نیروهای نظامی کشور خداوند حافظ ونگهدار فرمانده کل قوای کشور رهبری فرزانه و شجاع باشد که با شجاعت و صلابت به موقع جواب دشمنان ملت و کشور عزیزمان را داده وخواهد آقای رئیسی خواهشاً شما فقط به فکر مدیریت مجموعه دولت و دولتمردان خود باشید که از این اتفاقات به نفع ملت و مملکت استفاده کنند از این اتفاقات مدیریت بازار و اقتصاد را به دست سودجویان ندهند که شادی ملت را با نرخ دلار و سکه و تورم بی مورد و ربط داده به این جشن ملت شادی ملت را کمرنگ نکنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۳۶ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
وعده صادق شما آقای رییسی دلار گران و وعده های تو خالی بود گرانی و تورم داره بیداد می‌کنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۷ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
پس وعده صادق در مورد بورس چی شده که 4ساله سرمایه کردم رو نابود کردیند و بذر بی اعتمادی رو کاشتین دل مردم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۲۵ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
جلوی بی حجابی سگ بازی و سگ گردانی را در سطح شهر هرچه سریعتر بگیرید و برخورد قاطع و جدی در این زمینه شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۱ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
مراکز هسته ای باید در عمق ۲۰۰ متری در زیر کوهای مرتفع ساخته بشه تا هیییچ بمب سنگر شکنی نتواند آسیبی به این مراکز برساند.باید شب و روز تلاش کنیم تا برای نبرد آخرالزمانی دستمان از داشتن انواع سلاح ها و موشک‌های نقطه زن و رادار گریز پر باشد. جنگ آخرالزمانی بخواهیم و چه نخواهیم روزی اتفاق خواهد افتاد و باید کوله باری از انواع و مدرن ترین موشک‌ها و ضدهوایی ها و سامانه های دفاعی داشته باشیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۴ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
باشه این وعده صادق بود ولی وعده هایی که قبل انتخابات دادی همش کاذب بود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۴۳ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
وعده صادق کار تو نبود و کار نیروهای مسلح و سپاه بود ما ملت از نیروهای مسلح بویژه سپاه تشکر می کنیم

ولی تو چی برای ملت کردی ؟؟؟!!!

جز گرانی و تورم و آشفتگی اقتصادی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۲۰ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
دشمن به دنبال توسعه ناهنجاری‌های اجتماعی فرهنگی است ?
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۲ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
خواهشاً قیمت مصالح ساختمانی رو کنترل کنید چرا از بهمن ماه هر ماه گرانتر می شود. به خدا زمین گرفتیم در ساخت آن ماندیم. امکان ساخت با این قیمت مصالح برای مردم وجود ندارد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۳۴ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
آقای رییس جمهور مجموع بانک مرکزی باید از دلار در این شرایط به عنوان ناموس کشور مراقبت کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۷ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
امیدوارم وعده ها را مرور وببینید چقدر عملی شده اند آقای رییسی هنوز بازنشستگان فرهنگی ۱۴۰۰مطالبات رتبه بندی را دریافت نکردند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۵۴ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
کاهش تورم و نظارت بر قیمت ها
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۹ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
کاشکی وعده صادق در مورد بورس. هم عمل میکردین و سرمایه مردم رو نابود نمیکردین واسه غزه