افزایش مکانیزاسیون کشاورزی با توزیع ۳۱ هزار تراکتور

معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی تراکتورسازی ایران از افزایش مکانیزاسیون کشاورزی با توزیع ۳۱ هزار تراکتور خبر داد.

قربانیان گفت:گروه صنعتی تراکتورسازی در سال گذشته با توزیع مستقیم ۳۱ هزار دستگاه انواع تراکتور زراعی و باغی بین کشاورزان ۱۷ صدم اسب بخار در هکتار در ارتقای ضریب مکانیزاسیون کشاورزی نقش آفرینی کرد.

وی گفت: ارتقای ضریب مکانیزاسیون کشاورزی یکی از شاخص‌های کلان توسعه بخش کشاورزی است و توان تراکتور‌های توزیعی سال گذشته که براساس آن ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی سنجیده می‌شود در مجموع ۲ میلیون و ۶۹۶ هزار و ۶۸۸ اسب بخار است.

قربانیان اعداد و ارقام سال ۱۴۰۱ و نقش تراکتورسازی در این بخش را نیز ۱۵ صدم درصد اعلام و اضافه کرد: این رقم با توزیع بیش از ۲۷ هزار دستگاه انواع تراکتور و با مجموع توان ۲ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۳۷۱ اسب بخار در آن سال محقق شد.

قربانیان خاطرنشان کرد: رقم توزیع تراکتور و جایگاه آن در مکانیزاسیون برای سال ۱۴۰۰ نیز ۱۱ صدم درصد با توزیع بیش از ۲۰ هزار دستگاه و یک میلیون و ۶۹۸ هزار و ۲۹۰ اسب بخار بود و این در حالی است که این مهم با سرمایه گذاری شخصی کشاورزان محقق شده است.

وی با یادآوری اینکه از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ اعطای تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان خریدار تراکتور  بدون هیچگونه مرجع قانونی متوقف شده اظهار کرد: با وجود نبود تسهیلات تراکتورسازی همچنان سیر صعودی در توزیع تراکتور و توان حاصل از آن ادامه دارد که نشان دهنده جایگاه تراکتورسازی در افزایش ضریب مکانیزاسیون و توسعه عملیات ماشینی، تسهیل و کاهش سختی انجام عملیات زراعی و باغی و دامی و در نهایت رفاه بهره برداران کشور به رغم عدم همکاری و همراهی نهاد‌های مرتبط دارد.

قربانیان گفت: گروه صنعتی تراکتورسازی ایران در صورت تامین منابع بانکی آمادگی لازم در فروش تسهیلاتی انواع تراکتور و بالا بردن ضریب مکانیزاسیون در این بخش را دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار