نیویورک تایمز: تانک‌های گران قیمت آبرامز در برابر پهپاد‌های ارزان هم آسیب پذیر هستند

به نوشته یک روزنامه آمریکایی تانک‌های قدرتمند غربی در مواجهه با پهپاد‌های ارزان قیمت آسیب پذیر هستند.

نیویورک تایمز در مطلبی نوشت: تانک‌های گران قیمت غربی در برابر هواپیما‌های بدون سرنشین ارزان آسیب پذیر هستند.

نبرد با استفاده از پهپاد‌ها در اوکراین که چهره جنگ مدرن را تغییر می‌دهد، شروع به وارد کردن آسیب مرگبار به یکی از برجسته‌ترین نماد‌های قدرت نظامی آمریکا - تانک آبرامز - کرده است که رویکرد استفاده از آن را در درگیری‌های آینده تغییر می‌دهد. 

به گفته کانا کاساپوغلو، تحلیلگر دفاعی در مؤسسه تحقیقاتی هادسون آمریکا، یکی از قدرتمندترین تانک‌های جهان را می‌توان با انفجار پهپاد انتحاری خیلی راحت‌تر از آنچه برخی از مقامات و کارشناسان تصور می‌کردند، نابود کرد. او معتقد است که این نشان دهنده یک تغییر اساسی در ماهیت جنگ مدرن است.

بر اساس گزارش‌ها، تانک‌های آبرامز در بالاترین سطح آسیب‌پذیر هستند. پیش از این از مین، بمب‌های دست ساز، راکت و موشک‌های هدایت شونده علیه آنها استفاده می‌شد. درصد اصابت آنها به تانک‌ها حدود ۹۰ درصد مواقع بود. پهپاد‌هایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند حتی دقیق‌تر هستند.

این روزنامه خاطرنشان می‌کند: بسته به اندازه و تجهیزات تکنولوژیکی، پهپاد‌ها می‌توانند تا ۵۰۰ دلار هزینه داشته باشند - مبلغ ناچیزی برای نابودی یک تانک آبرامز به ارزش ۱۰ میلیون دلار.

روسیه معتقد است که ارسال تسلیحات به اوکراین با حل و فصل و مصالحه تداخل دارد و کشور‌های ناتو را مستقیماً در درگیری دخالت می‌دهد و «بازی با آتش» است. 

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله‌ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. به گفته وی، ایالات متحده و ناتو نه تنها با تهیه سلاح، بلکه با آموزش پرسنل در انگلیس، آلمان، ایتالیا و سایر کشور‌ها به طور مستقیم در درگیری دخالت دارند. کرملین اعلام کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب کمکی به مذاکرات نمی‌کند و تأثیر منفی خواهد داشت.

روسیه عملیات نظامی ویژه‌ای را در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، هدف آن را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال هدف نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند. " به گفته وی، روسیه ۳۰ سال است که تلاش می‌کند با ناتو بر سر اصول امنیت اروپا مذاکره کند، اما در پاسخ یا با فریب و دروغ‌های بدبینانه یا تلاش برای فشار و باج خواهی مواجه شد و در این میان با وجود اعتراضات مسکو، این اتحاد، به طور پیوسته در حال گسترش و نزدیک شدن به مرز‌های فدراسیون روسیه است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار