افزایش ۸۰ هزار متر مربعی فضای ورزشی مدارس کهگیلویه‌وبویراحمد

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی مدارس استان در دولت سیزدهم اضافه و هم اکنون به ۱۱۴ هزار متر مربع رسید.

محمد جمالی‌آرند عصر امروز در آئین افتتاح چهار چمن مصنوعی در مدارس شهرستان بهمئی، اظهار داشت: با تکمیل این تعداد فضای ورزشی سرانه فضا‌های ورزشی در بهمئی ظرف دو سال اخیر از ۵۰ به ۸۰ سانتی متر برای هر دانش‌آموز رسید.
 
وی با بیان اینکه برای اجرای چهار طرح چمن مصنوعی در شهرستان بهمئی ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده‌است، افزود: با همکاری نوسازی مدارس عملیات ساخت مدرسه دو کلاسه روستای «دره خرزهره» در بخش «ممبی» شهرستان بهمئی نیز در حال انجام است.
 
سرپرست آموزش پرورش کهگیلویه و بویراحمد افزود: با تأمین هزینه ۱۰ میلیارد ریالی این مدرسه روستایی تا پایان شهریور به بهره‌برداری می‌رسد.
 
جمالی آرند تصریح کرد: این مدرسه با زیر بنای ۷۵ متر مربع برای حدود ۱۰۰ دانش آموز با همکاری اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان، خیر مدرسه ساز و آموزش و پرورش استان ساخته می‌شود.
 
جمالی‌آرند خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این فضای آموزشی در حال ساخت، سرانه فضا‌های آموزشی در بهمئی نسب به گذشته به بیش از ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.
 
وی افزود: در دولت سیزدهم با اضافه شدن ۸۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی مدارس استان، مجموع فضای ورزشی مدارس این استان هم اکنون به بیش از ۱۱۴ هزار متر مربع رسیده‌است.
 
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، گفت: تاکنون در دو مرحله ۵۵ چمن مصنوعی در قالب طرح شهید سلیمانی به بهره‌برداری رسیده است و ۳۰ چمن مصنوعی دیگر در مدارس استان در حال اجرا است.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.