یواس‌ای تودی: محبوبیت بایدن در میان رای‌دهندگان جوان در حال کاهش است

یواس‌ای تودی با اشاره به نتایج نظرسنجی‌های اخیر اعلام کرد که محبوبیت جو بایدن در میان جوانان این کشور در حال کاهش است.

 یواس‌ای تودی با اشاره به نتایج نظرسنجی‌های اخیر اعلام کرد که محبوبیت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در میان جوانان این کشور در حال کاهش است و این امر می‌تواند زنگ خطری برای این سیاستمدار دموکرات در انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری ایالات متحده باشد.

طبق آخرین نظرسنجی‌ها معلوم شده است که بایدن محبوبیت خود را در میان رای دهندگان جوان از دست می‌دهد و عمده دلیل آن نارضایتی این قشر از عملکرد دولت در مناقشه رژیم اسرائیل و حماس است.

نظرسنجی جوانان هاروارد که از افزون بر ۲۰ هزار جوان ۱۸ تا ۲۹ ساله انجام شده است، نشان داد که بایدن نسبت به دونالد ترامپ دیگر نامزد انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری آمریکا، عملکرد بهتری داشته است ولی آمار کلی در میان جوانان برای دولت فعلی در حال ریزش است.

بر اساس این گزارش ۶۰ درصد از رای دهندگان جوان زیر ۳۰ سال از بایدن و تنها ۳۰ درصد از ترامپ حمایت کردند. همچنین در مجوع ۵۱ درصد از کل جوانان از بایدن و ۲۸ درصد از ترامپ حمایت داشتند.

ستی وارن، مدیر مؤسسه سیاست در مدرسه هاروارد کندی، در بیانیه‌ای خبری گفت: جوانان امروز نگرانی‌های زیادی در مورد اینکه کشور ما به کجا می‌رود، دارند.

وی افزود: جوانان کشور در حوزه‌های اقتصاد، سیاست خارجی، مهاجرت و آب و هوا، نگرانی دارند و به طور فزاینده‌ای آماده هستند تا صدای خود را در نوامبر امسال در پای صندوق‌های رای به گوش مردم برسانند.

درگیری اسرائیل و حماس یکی از موضوعاتی است که رای دهندگان جوان را به پای صندوق‌های رای می‌کشاند. این نظرسنجی نشان می‌دهد که جوانان آمریکایی بیشتر فکر می‌کنند که حملات اسرائیل غیرقابل توجیه است.

مهاجرت نیز به موضوع داغ دیگری تبدیل شده است. در حالی که ۵۳ درصد از جوانان آمریکایی فکر می‌کنند که در مرز جنوبی بحران وجود دارد، ۵۰ درصد موافقند که مهاجران فرهنگ ایالات متحده را بهبود می‌بخشند و ۴۵ درصد مخالف ساخت دیوار هستند.

این گزارش تاکید دارد که به طور کلی نظرسنجی‌ها در آمریکا نشان می‌دهد که بایدن در میان رای دهندگان جوان از حمایت ضعیفی برخوردار است.

نظرسنجی اخیر دانشگاه سافولک که در ژانویه منتشر شد، نشان داد که در میان رای دهندگان زیر ۳۵ سال، ترامپ پیشتاز است.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۵۱ ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳
آیا نمیشود این تصویر بایدن شیطان صفت را در دنیا ممنوع کرد چون اگر شُهرتشان قطع شود مرگشان نزدیک است
آخرین اخبار