شناسایی ۲۰ تبعه غیر مجاز در بندر انزلی

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرانزلی گفت: در سال جدید ۲۰ تبعه خارجی غیرمجاز در کارگاه‌های شهرستان شناسایی و اخراج شده اند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرانزلی گفت: فروردین ماه امسال ۲۰ تبعه خارجی غیرمجاز در کارگاه‌های شهرستان شناسایی و اخراج، همچنین کارفرمایان این اتباع جریمه شدند.

حسین واقفی با تاکید بر اینکه اتباعی که فاقد پروانه کار، پروانه کار موقت یا کارت کار موقت باشند، اجازه اشتغال در کشور را ندارند و در صورت اشتغال و به‌کارگیری کارفرمای آنها متخلف شناخته شده و مشمول جریمه خواهد بود، اظهار کرد: کارفرمایان متخلف به میزان هر روز اشتغال کارگر اتباع غیرمجاز به میزان پنج روز حداقل دستمزد روزانه جریمه و مبلغ به حساب خزانه دولت واریز م‌ شود و در صورت تکرار این میزان به دستمزد ۱۰ روز جریمه خواهد بود.

وی یکی از علل به‌کارگیری اتباع از سوی کارفرمایان را فرار از پرداخت حق بیمه و ارزان بودن نیروی کار خارجی عنوان و تصریح کرد: این در حالی است که با به کارگیری اتباع فرصت‌های ارزشمند شغلی برای جویندگان کار و نیروهای کار داخلی اشغال شده و از بین می‌رود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرانزلی با بیان اینکه در فروردین ماه امسال ۲۰ کارگر تبعه خارجی غیرمجاز در کارگاه‌های شهرستان که بیشتر این کارگاه‌ها در بخش ساختمانی بودند، شناسایی و کارفرمایان جریمه شدند، تاکید کرد: طی سال گذشته در مجموع این تعداد ۲۵۰ کارگر غیرمجاز تبعه خارجی در گشت مشترک اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندر انزلی و نیروی انتظامی این شهرستان دستگیر و طی هماهنگی های قانونی به کشور خود بازگردانده شدند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بندرانزلی گفت: نظارت‌های مستمر و مشترک توسط نیروی انتظامی و بازرسین این اداره انجام می‌شود و در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلف به کارگیری نیروهای غیر مجاز اقدامات لازم در چارچوب قانون انجام می‌شود.

واقفی تاکید کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف به کارگیری اتباع مراتب را به نیروی انتظامی و یا اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی جهت پیگیری اطلاع دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار