کشف کلاهبرداری ۲۸ میلیاردی در زاهدان

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از کشف کلاهبردی ۲۸ میلیارد ریالی و دستگیری سه متهم در شهرستان زاهدان خبر داد.

 سردار دوستعلی جلیلیان اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان زاهدان مبنی بر کلاهبرداری از وی توسط فردی با وعده واهی درمان بیماری صعب العلاج فرزندشان در یکی از کشور‌های اروپایی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد یکی از متهمین که از معتمدین مالباخته بوده با همدستی دو نفر دیگر با جعل نام و عنوان و با شیوه و شگرد‌های ماهرانه‌ای اعتماد وی را در خصوص مهاجرت و درمان فرزندشان در یکی از کشور‌های اروپایی جلب و در مدت زمان چهار ماهه مالباخته مبلغ ۲۸ میلیارد ریال که حاصل فروش املاک شخصی شامل خودرو و آپارتمان و طلا و ... بوده را به امید درمان فرزندش به حساب متهمین واریز کرده است.

وی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی با اشراف اطلاعاتی ضمن شناسایی متهمین که دو مرد و یک خانم هستند، با هماهنگی با مرجع قضایی تمامی حساب‌های آنان در کلیه بانک‌ها مسدود و نسبت به ممنوع الخروج شدن آنها اقدام و کل مبلغ ۲۸ میلیارد ریال به حساب مالباخته اعاده گردید.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: متهمین ساکن یکی از استان‌های شمالی کشور بوده‌اند و اقدامات قانونی و قضایی لازم برای دستگیری آنها انجام گرفته است.

برچسب ها: فراجا ، کلاهبرداری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.