مدارس غیردولتی چگونه می‌توانند عدالت آموزشی را گسترش دهند؟

رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: مدارس غیردولتی در صورتی که به دنبال ارتقای سطح آموزش دانش‌آموزان باشند، می‌توانند به عدالت آموزشی کمک کنند.

غلامعلی حداد عادل در نشست ملی مدیران مدارس غیردولتی و هیات امنایی با بیان اینکه اگر قصد تاسیس مدارس غیردولتی این باشد که مستقل از سطح اقتصادی به فرزندان رسیدگی کنیم افزود: مدارس غیر دولتی می‌توانند در پیشرفت کشور و آموزش اثرگذار باشند.

وی با بیان اینکه هر فرزندی از ایران به عنوان یک استعداد و سرمایه است افزود: زمانی که یک فرد هزینه تحصیل فرزند خود را در مدارس غیردولتی پرداخت کند این امکان فراهم می‌شود که آموزش و پرورش این هزینه را صرف دانش آموزانی کند که امکان مالی پایینی دارند.

رئیس فرهنگستان زبان وادب فارسی با اشاره به اینکه هر دانش‌آموز در هر مدرسه‌ای باید به گونه‌ای آموزش ببیند که سرباز نظام باشد ادامه داد: مدارس غیردولتی نباید جاده صاف کن افرادی باشند که با پول و مالیات این کشور تحصیل می‌کنند، اما در موقع خدمت به خارج از کشور می‌روند.

حداد عادل با بیان اینکه ۲۴ مدرسه در نقاط محروم سیستان و بلوچستان با سه هزار دانش آموز وجود دارد، گفت: برای این مدارس بلوچستان از دانشجو‌های حقوق دانشگاه تهران برای تدریس استفاده کردیم و اکنون همان دانش آموزان معلم شدند و به چرخه تحصیل آن منطقه بازگشتند.

وی عنوان کرد وظیفه ما تربیت نیروی انسانی ماهر و مومن است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
France
ناشناس
۰۸:۴۲ ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
خصوصی و غیر خصوصی ؛ عدالت اجتماعی را ضایع و ابطال مینماید جناب حداد . دولتی و غیر دولتی باعث 2 قطبی سازی و شایسته !!!!!!سازی و غیر شایسته !!!!سازی میشود که جامعه را به فقیر و غنی و ......تبدیل و نهایتش ...................میشود.
Iran (Islamic Republic of)
خانم معلمین مدارس غیر انتفاعی کهگیلویه دهدشت
۱۵:۰۵ ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
آقای حداد عادل بفکر معلمین مدارس غیر انتفاعی که فارغ‌التحصیل دانشگاه در رشته آموزش ابتدایی پیش دبستانی سالهاست که عمر خود را در راه تدریس گذراند آینده شغلی آنها با قراردادهایی یکسال در خطر آینده این جوانان فرهنگی و آماده کولباری از تجربه و تخصص عملی دارند با استخدام دایمی تضمین نمایید
آخرین اخبار