وال استریت ژورنال:

کمک‌های جدید آمریکا بعید است که سرنوشت کی‌یف را به طور اساسی تغییر دهد

کمک جدید آمریکا به اوکراین بعید است که سرنوشت کی‌یف را به طور اساسی تغییر دهد و مشکل اصلی که کمبود پرسنل است را حل نمی‌کند.

روزنامه وال استریت ژورنال با اشاره به تصویب بیش از ۶۰ میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین در مجلس نمایندگان آمریکا و پیشنهاد اختصاص اموال مسدود شده روسیه به اوکراین نوشت: این کمک‌ها بعید است که سرنوشت کی یف را به طور اساسی تغییر دهد و مشکل اصلی نیرو‌های مسلح اوکراین که کمبود پرسنل است را حل نمی‌کند.

این روزنامه «وضعیت دشوار اوکراین در میدان نبرد و موفقیت‌های بدست آمده توسط نیرو‌های روسی در ماه‌های اخیر» را توجیه کرد و ادامه داد: «کمک در بهترین حالت این پتانسیل را دارد که به اوکراین در جلوگیری از حملات بی امان روسیه و حفظ قلمرو کمک کند، و به طور بالقوه به کی یف اجازه می‌دهد تا نیرو‌های روسیه را تا زمانی که متحدان اروپایی بتوانند در سال آینده کمک بیشتری ارائه کنند، به بند بکشد!»

در عین حال، کمک‌های جدید ایالات متحده ممکن است روس‌ها را مجبور به حمله سریع‌تر از آنچه برنامه ریزی کرده بودند، کند. اوکراین با استفاده از گلوله‌هایی که قبلاً ذخیره شده بودند، می‌تواند با اطمینان بیشتری این حملات را دفع کند.

وال استریت ژورنال می‌افزاید: «با این حال، افزایش تدارکات نظامی نمی‌تواند به اوکراین در حل مشکلات دیگر، مانند کمبود پرسنل کمک کند».

یادآور می‌شود روز شنبه، ۲۰ آوریل، مجلس نمایندگان آمریکا پروژه‌هایی را در مورد کمک‌های اضافی به اوکراین (کی یف باید تقریبا ۶۱ میلیارد دلار دریافت کند)، اسرائیل و تایوان، و همچنین مصادره دارایی‌های مسدود شده روسیه را تصویب کرد. سنا ممکن است این لوایح را در اوایل روز سه شنبه ۲۳ آوریل بررسی کند.

در همین حال، کرملین با دزدی نامیدن این اقدام، قبلاً هشدار داده بود که ایالات متحده باید برای مصادره دارایی‌های مسدود شده روسیه پاسخگو باشد.

پس از شروع جنگ اوکراین، غرب تقریبا نیمی از ذخایر ارزی روسیه به ارزش حدود ۳۰۰ میلیارد یورو را مسدود کرد. در ماه مارس، کمیسیون اروپا موافقت کرد که سود و درآمد حاصل از دارایی‌های مسدود شده فدراسیون روسیه را به کی یف منتقل کند و آنها را صرف خرید تسلیحات و حمایت از صنعت نظامی اوکراین کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار