مدیرکل پایگاه انتقال خون استان ایلام خبر داد

مشارکت بیش از یک‌ هزار ایلامی در اهدای خون

مدیرکل پایگاه انتقال خون استان ایلام گفت: یک‌هزار و ۶۵۳ نفر فروردین ماه امسال برای اهدای خون و فرآورده‌های خونی به این پایگاه مراجعه کردند که از این تعداد یک هزار و ۴۰۷ نفر واجد شرایط اهدای خون شدند.

لیلی عاصم آبادی مدیرکل پایگاه انتقال خون استان ایلام اظهار کرد: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، میزان مراجعان ۱۴.۷۱ درصد رشد و میزان خونگیری نیز ۲۳.۲۰ درصد رشد داشته است.

وی افزود: بر اساس شاخص‌های انتقال خون، اهداکنندگان به سه گروه عمده مستمر، باسابقه و بار اولی تقسیم می‌شوند که در فروردین امسال تعداد اهداکنندگان مستمر ۸۰۵ نفر بوده که در مقایسه با فروردین پارسال ۱۹.۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

عاصم آبادی ادامه داد: ۴۱۱ نفر از اهداکنندگان باسابقه در فروردین ماه امسال اهدای خون داشتند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۰.۴۷ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه ۱۹۱ نفر در فروردین ماه امسال برای اولین بار اقدام به اهدای خون کردند، افزود: در این مدت میزان مشارکت بانوان در امر اهدای خون، رشد ۴.۴۷ درصدی داشته است.

مدیرکل پایگاه انتقال خون استان ایلام یادآور شد: همچنین در طرح نذر خون که از اول تا پایان ماه رمضان بود یک هزار و ۲۵۲ نفر برای اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد یک هزار و ۶۰ نفر موفق به اهدای خون شدند که ۱۱۰ نفر از این اهداءکنندگان مربوط به شب‌های قدر بوده است.

عاصم‌آبادی ادامه داد: بخشی از خون برای مجروحان سوانح و حوادث و سهمی از آن نیز برای بیماران نیازمند دریافت خون و فرآورده‌های خونی مصرف می‌شود.

وی تاکید کرد: بانک خون استان ایلام همواره به اهدای خون و فرآورده‌های خونی در گروه‌های مختلف مثبت و منفی نیاز دارد و بنابراین از مردم در گروه‌های مختلف تقاضا می‌شود که برای اهدای خون خود اقدام کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.