تخلف ساکن چیست؟  

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: توقف در فاصله ۱۵ متری تقاطع‌ها، شیر‌های آتش نشانی و مراکز امدادی ممنوع است.

 سرهنگ علی اصغر شریفی در خصوص تعریف تخلفات ساکن توضیح داد و گفت: تخلف ساکن عبارت است از اینکه راننده خودروی خود را در محلی بسیار نامناسب و غیرمجاز پارک کرده و راننده هم گاهی در داخل آن می‌نشیند که باعث بروز بی نظمی و ایجاد ترافیک و بر هم ریختن نظم و امنیت عبور و مرور برای دیگر خودرو‌ها در آن محدوده شده است.

این مقام انتظامی  بیان کرد: دقیقا در ماده ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی به صراحت به این موضوع اشاره دارد و محل‌هایی که توقف در آنها ممنوع می‌باشد را بیان داشته است.

سرهنگ شریفی گفت: کسانی که در آزمون آئین نامه شرکت می‌کنند هم به این نکته توجه داشته باشند که اگر سوالی در این خصوص بود بدانند که جواب توقف در حریم تقاطع‌ها در چه فاصله‌ای ممنوع می‌باشد؟ ۱۵ متر است، یعنی در تقاطع‌ها در فاصله ۱۵ متری آنها توقف ممنوع می‌باشد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد : حتی شیر‌های آتش نشانی هم حریم دارند و توقف در حریم آنها به منظور دسترسی آتشنشانان در مواقع اضطراری ممنوع است.

وی گفت: اطراف چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، ورودی و خروجی مراکز امدادی مانند آتش نشانی و بیمارستان‌ها در فاصله ۱۵ متری آنها ممنوع می‌باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار