صادرات زعفران به ۲۰۰ تن رسید

نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: بنابر آمار ۲۰۰ تن زعفران به ۶۷ کشور دنیا صادر شده است.

غلامرضا میری در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: بر اساس آمار گمرک سال گذشته ۲۰۰ تن زعفران به بازارهای هدف صادر شد که نسبت به سنوات گذشته روند صادرات کاهشی بوده است.

به گفته او، علی رغم آنکه تقاضای جهانی در بازارهای هدف تغییری نداشته است، اما میزان صادرات نسبت به سال های گذشته کاهشی بوده که این امر بدان معناست که بدلیل مشکلات بازگشت ارز به سامانه نیما، سالانه ۱۲۰ تن زعفران قاچاق می شود.

میری ادامه داد:  اگر موضوع  بازگشت ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما حل شود به طوریکه اجازه دهند ارز را با قیمت توافقی به واردکننده کالاهای لوکس به قیمت توافقی عرضه دهیم، دیگر شاهد قاچاق زعفران به آن سوی مرزها نیستیم.

نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: صادرکننده زعفران باید برای صادرات هر کیلو زعفران ۲۳ میلیون تومان مابه‌التفات ارز آزاد و نیمایی را بدهد که براین اساس صادرات توجیه اقتصادی ندارد. در حالیکه با رفع مشکلات ارزی، قاچاق معنایی ندارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۵ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
زعفران‌اصل راصادرمیکنیدوتقلبی وآشغال هاش رابه قیمت زعفران‌این‌میفروشید من هرچی گرفتم‌نه بوداره نه طعم‌زعفران‌فقط رنگ‌قرمزخداازتون نگزره که تقلب کارشدین .yjcبه هرکی میپرستی بزارتابخونن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۲ ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
تو رو خدا یک لحظه پاراگراف آخر گزارش را بخوانید و به حال کشور و این مسئولین گریه کنید . یعنی خودتون میدونید که مشکل را خودتون درست کردید بر سره راه صادرات بعد این مشکل را که خودتان درستش کردید حل نمی کنید و کماکان دارید به اقتصاد کشور لطمه می زنید:
" نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: صادرکننده زعفران باید برای صادرات هر کیلو زعفران ۲۳ میلیون تومان مابه‌التفات ارز آزاد و نیمایی را بدهد که براین اساس صادرات توجیه اقتصادی ندارد. در حالیکه با رفع مشکلات ارزی، قاچاق معنایی ندارد "
آخرین اخبار