مدیرکل راهداری ایلام:

۱۲ هزار مترمربع کف پوش در پایانه مرزی مهران احداث می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: ۱۲ هزار مترمربع کف پوش محوطه پایانه مرزی مهران با اعتباری بر ۲۲۰ میلیارد ریال احداث می‌شود.

سید زاهدین چشمه خاور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام در نشست هماهنگی اربعین حسینی در بخش راهداری و حمل نقل جاده‌ای، اظهار کرد: با توجه به سهولت تردد در مرز بین‌المللی مهران هرساله حجم زیادی از زوار از این مرز تردد می‌کنند و در ایام اربعین حسینی نیز که اجتماع بزرگ مسلمانان شکل می‌گیرد، مرز مهران همواره کانون تردد زوار بوده است.

وی افزود: سال گذشته با وجود گرمای بالای ۵۰ درجه‌ای حتی یک مورد گرمازدگی زوار رخ نداد، در داخل پایانه مرزی نیز با نصب مه‌پاش‌ها، دمای هوا در این نقطه تا خروج کامل زوار به ۳۸ درجه رسید که رضایتمندی زوار را به دنبال داشت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان جاده‌ای ایلام با اشاره به اقدامات انجام شده در پایانه مرزی مهران، یادآور شد: احداث سایبان کانال سرد در محوطه پایانه مرزی انجام شد، در حال حاضر مشغول احداث ۲ سایبان دیگر در داخل محوطه هستیم.

چشمه خاور بیان کرد: سال گذشته ظرف مدت ۲۵ روز پنج هزار مترمربع سایبان در پایانه مرزی مهران احداث شد که امسال هم ادامه این کار توسط پیمانکار شروع خواهد شد.

وی اضافه کرد: کار‌های اضطراری در داخل محوطه پایانه مرزی مهران انجام شد که امسال طرح اجرای کف‌پوش محوطه این پایانه به صورت دائمی به طول ۱۲ هزار مترمربع به پیمانکار واگذار خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام ادامه داد: انعقاد قرارداد ۴۷۰ میلیارد ریالی جهت نصب ۷۲دوربین در پایانه، انعقاد قرارداد حوزه راه‌های ایلام- مهران، مهران - دهلران و حوزه شهرستان ملکشاهی به اعتبار یکهزار و ۸۰ میلیارد ریالی و انعقاد قرداد خط کشی ۲۰۰ میلیارد ریالی در دست اقدام است.

چشمه خاور بیان کرد: تبدیل و تثبیت سایبان‌های قارچی که به صورت موقت در سال گذشته ایجاد شده بود نیز به سایبان دائم در حال انجام است.

وی به اقدامات انجام شده در پایانه برکت نیز اشاره کرد و گفت: یک سایبان از در ورودی تا مرکز پایش به شکل سازه فضایی با دهانه ۳۸ متر احداث خواهد شد که پیمانکار آن نیز مشخص شده است.

چشمه خاور افزود: در بحث نصب دوربین‌های تشخیص چهره نیز قرارداد ۴۷۰ میلیارد ریال با پیمانکار برای نصب ۷۲ دوربین منعقد شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام یادآور شد: بخشی از فاضلاب پایانه برکت تعویض شده و برای جلوگیری از تجمع آب‌های سطحی کانال‌های هدایت آب در حال احداث است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ایلام با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۷۴ هزار تابلو کامپوزیتی در سراسر استان نصب شد، اظهار کرد: همچنین ۲۰ میلیارد قرارداد خط کشی راه‌های استان انجام و روشنایی برای تمام نقاطی که نیاز به روشنایی داشته‌اند، صورت گرفت.

 امانی معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور صبح امروز از آخرین وضعیت زیرساخت‌های پایانه مرزی مهران و راه‌های منتهی به این مرز بازدید کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.