سهم گردشگری در اقتصاد لرستان باید ۲.۵ برابر سال گذشته شود

استاندار لرستان گفت: باید در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان به گونه‌ای عمل شود که سهم گردشگری در اقتصاد امسال به نسبت سال گذشته ۲.۵ برابر شود.

 ابوطالب شفقت  عنوان کرد: برای ارتقا اقتصاد استان از طریق گردشگری باید برنامه‌ای با رویکرد تاثیر گردشگری در اقتصاد استان در این اداره کل تدوین شود.

وی با اشاره به تاکید بر مقوله گردشگری در برنامه هفتم توسعه، ادامه داد: این برنامه باید در راستای سیاست‌های برنامه هفتم توسعه تدوین شود.

استاندار لرستان همچنین با دعوت از وزیر میراث فرهنگی برای حضور در لرستان، ابراز کرد: برای توسعه گردشگری در لرستان بخاطر مشکلات زیرساختی که وجود دارند نیاز مبرم تست که از منابع ملی، اعتباراتی برای لرستان در نظر گرفته شود.

شفقت در ادامه به نقش جشنواره و بازارچه‌های صنایع دستی در ایجاد اشتغال خرد در استان اشاره کرد و گفت: از متولیان اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان انتظار داریم در سالجاری یک جشنواره صنایع دستی با شعب شهرستانی را در استان برگزار کنند.

وی افزود: مدیر کل میراث فرهنگی پیگیر حضور در جشنواره صنایع دستی با محوریت کشور‌های عضو اکو از طریق موسسات رابط و عضو اکو باشد.

استاندار تاکید کرد: اولویت اول برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری باید ایجاد اشتغال از طریق گردشگری باشد.

شفقت بیان کرد: پروتکل بین گردشگران و خدمات دهندگان در استان باید به گونه‌ای عمل شود که گردشگران در نهایت خودشان مبلغ حضور سایرین در استان شوند.

وی با اشاره به حضور سرزده در دستگاه‌های اجرایی گفت: اولویت حضور ما در دستگاه‌هایی است که در ایجاد اشتغال بیش‌ترین تاثیرگذاری را دارند و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری یکی از این دستگاه هاست.

استاندار لرستان از زمان حضور در لرستان تا کنون در در دستگاه‌هایی از جمله صمت، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت سرزده حاضر و با ارباب رجوع و کارکنان به صورت مستقیم دیدار و گفتگو کرده است.

برچسب ها: استانداری ، گردشگری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.