زمینه برای صدور مجوز دانشکده علوم پزشکی در بروجرد فراهم است

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: زمینه برای صدور مجوز دانشکده علوم پزشکی در بروجرد فراهم شده است.

عباس گودرزی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تأسیس دانشگاه علوم پزشکی برای شهرستان لازم است و لازمه آن، دانشکده علوم پزشکی است. باید رشته‌های دانشکده پرستاری افزایش یابد و اگر این امر محقق شود، می‌توانیم دانشکده علوم پزشکی را داشته باشیم.

وی بیان کرد: با توجه به جمعیت و قدمتی که بروجرد دارد، شایسته است که دانشگاه علوم پزشکی را در این شهرستان داشته باشیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: در ابتدای مجلس دهم، دانشکده پرستاری بروجرد تک رشته‌ای بود که با پیگیری مستمر و مساعدت وزارت بهداشت در مجلس دهم، با صدور مجوز رشته‌های هوشبری و اتاق عمل از تک رشته‌ای بودن خارج شد.

گودرزی با بیان اینکه در مجلس یازدهم و در ادامه پیگیری‌های قبلی، مجوز رشته چهارم یعنی فوریت‌های پزشکی داده شد، گفت: پس از پیگیری‌های مستمر مجوز رشته پنجم یعنی مامایی نیز صادر شد. یعنی زمینه برای صدور مجوز دانشکده علوم پزشکی در بروجرد فراهم شده است که تا حصول نتیجه نهایی به‌صورت مستمر پیگیری خواهد شد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس بیان کرد: اکنون بروجرد بخش مراقبت‌های ویژه کودکان را دارد و اورژانس هوایی که یک خدمت ارزشمند در مواقع اضطراری برای بیماران است، در شهرستان راه‌اندازی شده است.

گودرزی اضافه کرد: در راستای درمان بیماران، برخی اقدامات در شهرستان در حال انجام است و شاهد برداشتن قدم‌های ارزشمندی هستیم.

 

برچسب ها: دانشکده ، لرستان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.