ورود دادستانی برای شناسایی مقصران سیلاب مشهد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی از برخورد بدون تبعیض با مقصران حادثه سیل اعم از نهاد‌های عمومی یا غیر عمومی و اشخاص حقوقی و حقیقی احتمالی خبر داد.

محمدحسین درودی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی ضمن عرض تسلیت بابت جانباختن و مصدومیت تعدادی از هم استانی‌ها در حادثه تلخ سیل و جاری شدن سیلاب در استان اظهار کرد: از همان ساعات اولیه حادثه به معاونت حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی ماموریت داده شد تا در محل حضور پیدا کرده و هماهنگی لازم بین دستگاه‌های خدمات رسان را ایجاد و در صورت نیاز دستورات قضایی فوری جهت پیشبرد امور دستگاه‌های خدمات رسان یا رفع خطر از بنا‌های خطری و یا صدور دستور تخریب ابنیه به منظور عبور ایمن سیلاب باشد صادر کنند.

وی افزود: همچنین برای کلیه آسیب دیدگان اسکان مناسب فراهم و با توجه به قطعی برق، تامین وسایل روشنایی سیار با دستور این دادستانی در دستور کار شرکت برق قرار گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی بیان کرد: پل‌ها و دیوار‌های ناایمن و مانع عبور سیلاب تخریب و با توجه به ظرفیت مناسبی که در حوزه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان به جهت ارتباط با گروه‌های جهادی و سمن‌ها وجود داشت، تمام گروه‌های جهادی و سمن‌ها برای خدمات رسانی به مردم فعال شدند.

درودی بیان کرد: اولویت اول این دادسرا این بود که هرچه سریع‌تر آلام و خسارت‌های مادی و معنوی این حادثه غم انگیز برای شهروندان کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: شناسایی مقصران احتمالی حادثه مزبور بر اساس کار کارشناسی و بازدید‌های میدانی و فیلم‌هایی که از حادثه وجود دارد و مستندات موجود در دستگاه‌های متولی برای اقدامات پیشگیرانه و اصلاح گرایانه، در دستور کار قرار دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی گفت: با مقصران اعم از نهاد‌های عمومی یا غیر عمومی و اشخاص حقوقی و حقیقی احتمالی بدون تبعیض برخورد خواهد شد و در همین راستا با پیگیری‌های صورت گرفته مدیر بحران بی‌اطلاع از آخرین وضعیت با ارائه استعفا مسئولیت را تحویل داد.

گفتنی است که در همین راستا سید هادی شریعت یار معاون دادستان مرکز استان در امور پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه با حضور میدانی مشکلات سیل‌زدگان را بررسی و پیگیری کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۰۹ ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳
مسئول بعد از وقوع حادثه از سمت استعفاء داد ،برای فرار از دین است،مسئوایت شهر با شهردار است که بجای تامین امنیت جغرافیایی شهر به فروش روی میآورد ،مسئواین ساخت و سازهای شهری و قدرت نفوذ و روابط سازان باید محاکمه شوند،انان‌که نان امام رضا ع را میخورند باید جوابگو باسند سفره امام ریوف را برای منافع خود باز کردند ،اگر مشکلی برای مرقد ایشان پیش بابد آمادگی مقابله با بحرانش را دارند،کاش اصل سپردن کار به‌کاردان رعایت میشد تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۵ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
ریشه همه حوادث طبیعی ، بی توجهی به طرح تفضیلی و طرح جامع شهری و قوانین شهرسازی و مقررات ملی ساختمان است . باید جلوی تخلفات ساختمانی گرفته شود . کمیسیون ماده ۱۰۰ باید تراکم فروشی در شهرها را متوقف کند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۵ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
وزیر کشور به عنوان متولی امور شهرداری ها باید پاسخگو باشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۲۰ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
وقوع سیل نتیجه زمین خواری و کوه خواری و رودخانه خواری و قطع درختان .... است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۲۲ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
هر نهاد دولتی و نظامی بدون نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان در حال ساخت و ساز هست .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۷ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
دادستان کل کشور باید با پدیده امضافروشی و ارائه خدمات صوری توسط مهندسان ناظر ساختمان برخورد قانونی کند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۴۱ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
مشکل آنجا ست که کلان شهری مثل مشهد کانال آبی مخصوص جهت دفع روان آبها نیاز دارد که به موقع حوادت غیر مترقبه از شهر دفاع کند همچون شهر لندن از آن برخوردار است، وقتی افراد نادان و سبک مغز به سمت های بزرگ گذاشته می شوند این مشکل به هنگام حوداث نمایانگر می شود که همین مشکل در اکثر استان های کشور دیده می‌شود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۴ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
شهرداری مقصر است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۱ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
هیچ حمایتی از مهندسان ناظر نظام مهندسي ساختمان در برابر کشف تخلفات ساختمانی نمیشود
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۶ ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳
شهرداری تهران اکثر درختان ۱۰۰ ساله حاشیه خیابان ولیعصر تهران را قطع کرده .