نقش مهم موزه‌ها در حفظ و انتقال میراث‌های فرهنگی و تاریخی

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد گفت: موزه‌ها نمایشگاه‌های فرهنگی، نقش مهمی در حفظ و انتقال میراث‌های فرهنگی و تاریخی جوامع دارند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان یزد به مناسبت فرارسیدن روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث‌فرهنگی پیامی منتشر کرد.

در پیام محمد رستگاری بدین مناسبت آمده است:

 ۲۹ اردیبهشت‌ماه برابر است با روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث‌فرهنگی که فرصتی است برای نگرش به تاریخ گذشتگان و پاسداشت ارزش‌های تاریخی میهن عزیزمان ایران اسلامی؛ یکی از سرمایه‌های ملی، میراث‌فرهنگی است که حفظ و نگهداری از آن وظیفه همگانی است.

موزه‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی و تاریخی هستند. این مکان‌ها، نه‌تن‌ها به نگهداری و نمایش تاریخ و فرهنگ یک جامعه می‌پردازند، بلکه به عنوان جایی برای آموزش و آگاهی از تاریخ و هنر عمیق انسانی عمل می‌کنند.

موزه‌ها نمایشگاه‌های فرهنگی و تاریخی هستند که نقش مهمی در حفظ و انتقال میراث‌های فرهنگی و تاریخی جوامع دارند. اینجانب فرارسیدن روز جهانی موزه و هفته میراث‌فرهنگی را به تمامی فعالان، دوستداران و حافظان این عرصه که همواره در راه پیشرفت و اعتلای فرهنگی و حفظ و احیای مواریث فرهنگی و سرمایه‌های تاریخی این کشور گام برمی‌دارند، تبریک عرض نموده، عزت، عظمت، شکوه و سربلندی روزافزون ایران اسلامی را آرزومندم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار