فعالیت ۱۰ یاور شهر در تهران/ بیش از ۷ هزار ظرفیت نگه داری معتادان در تهران وجود دارد

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از وجود بیش از ۷ هزار ظرفیت نگه داری معتادان در تهران خبرداد.

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در دویست و سی و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از برگزاری اجتماع‌هایی با محور اهل بیت در شهر تهران، اظهار کرد: علی رغم موانع، اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است، اما علاوه بر برگزاری رویداد‌های فرهنگی و هنری توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی شاهد اقداماتی دیگر نیز هستیم.

وی با اعلام اینکه به طور متوسط یک یاورشهر ایجاد شده و پذیرش معتادان در یاورشهر‌ها صورت گرفته است، ادامه داد: دیروز یاورشهر ۱۰ با تلاش سازمان رفاه و خدمات اجتماعی راه اندازی شد. پیش از این شاهد کمبود فضا بودیم، اما امروز ۱۰ یاور شهر فعال شده و هفت هزار و ۷۵۰ نفر ظرفیت برای معتادان وجود دارد.

نادعلی با بیان اینکه برخی معتادان دارای زخم باز و یا سالمند بودند و یا مشکلاتی از این قبیل داشتند، تصریح کرد: امروز هیچ یک از این افراد بیرون نمی‌مانند و به مراکز یاور شهر منتقل می‌شوند. امروز دیگر شاهد کلونی معتادان در سطح شهر نیستیم و آنچه در میادین دیده می‌شد، دیگر وجود ندارد و در گردنه فرحزاد، شوش غربی و شرقی و پارک میثاق و شیان و محلاتی از این قبیل شاهد کلونی معتادان نیستیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ خانه پلاک قرمز شناسایی و پلمپ شده است، اظهار کرد: این اقدامات مهم در سازمان رفاه صورت گرفته و معاونت فرهنگی و اجتماعی علاوه بر برگزاری رویداد‌های فرهنگی در این زمینه نیز موفق عمل کرده است.

برچسب ها: شورای شهر ، تهران
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار