خیابان‌های قدس مملو از معترضان به ادامه نخست وزیری نتانیاهو

درگیری بین معترضان سیاست‌های کابینه بنیامین نتانیاهو و نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی در خیابان‌های قدس همچنان ادامه دارد.

 تا ساعات پایانی شامگاه دوشنبه درگیری در خیابان‌های مرکزی قدس بین نیروهای امنیتی و معترضانی که به دنبال رساندن خود به نزدیکی محل اقامت بنیامین نتانیاهو در خیابان غزه در قدس هستند، ادامه دارد.

پایگاه خبری وای نت در گزارشی در این رابطه خبر داد، این تظاهرات از ساعات اولیه صبح و با تجمع هزاران نفر از مخالفان کابینه در مقابل کنست آغاز شد.

آنها سپس به خیابان‌های اطراف رفته و به دنبال برگزاری راهپیمایی در شهر بر آمدند، پلیس نیز با آنها درگیر شد.

براساس این گزارش هزاران نفر از معترضان که شمار آنها ظهر دوشنبه به اوج خود رسیده بود در مقابل کنست در قدس تجمع کرده و خواهان استعفای فوری کابینه نتانیاهو، انحلال کنست و برگزاری انتخابات زودرس شدند.

معترضین با سردادن شعارهایی خواهان سرنگونی کابینه، توقف جنگ و بازگشت اسرای موجود در غزه شدند، همچنین شعارهایی در حمایت از حل مشکل مهاجران شهرک نشینی که از شهرک‌های شمال و جنوب (فلسطین اشغالی) تخلیه شده‌اند نیز، سر داده شده است.

معترضین بعد از آن تلاش کردند تا به سوی خیابان غزه که محل اقامت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر در آن واقع است حرکت کنند و همین امر باعث شد تا پلیس با آنها درگیری و سعی در متفرق کردن آنها داشته باشد.

شماری از نیروهای لباس شخصی پلیس رژیم صهیونیستی هم که خود را به میان معترضین رسانده بودند، شماری از معترضین را دستگیر کردند.

پدر یکی اسرای صهیونیست در جمع حاضران گفت: هفت ماه است که وقت کشی می‌کنند، گزینه عدم تصمیم گیری را انتخاب کرده اند، مسئولین ترجیح دادند مشکل اصلی را نادیده بگیرند و ما خانواده اسرا را مشکل اصلی خود نشان دهند، مسئولین حل مشکل را به تعویق انداخته و به جای آن به دنبال مقصر شناختن دیگران هستند، آنها قادر به مدیریت صحیح مشکل نیستند و در عین حال مسئولیت حل آن را هم نمی‌پذیرند، من به اینجا آمدم تا بر سر اعضای کنست فریاد بزنم، بس است، دیگر شما اختیاری برای وقت کشی بیشتر ندارید، دیگر اجازه ندارید با جان ما بازی کنید و با این روش مجرمانه به اهمال کاری خود ادامه دهید، چون شما هم دستتان به خون ما آغشته شده است.

رسانه‌های عبری زبان و کاربران فضای مجازی با انتشار تصاویر و ویدیوهایی از درگیری بین نیروهای پلیس و معترضین در خیابان‌های مختلف قدس خبر دادند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار