استاندار:

اهداف توسعه‌ای رییس جمهور شهید در سیستان و بلوچستان با جدیت اجرایی می‌شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اهداف و برنامه‌های توسعه‌ای استان که رییس جمهور شهید دنبالش بود با جدیت اجرایی می‌شود

 محمد کرمی در جلسه با رییس سازمان جهاد کشاورزی و معاونین وی ضمن تبریک و تسلیت شهادت آیت الله رئیسی رئیس جمهور محبوب، پرتلاش خستگی ناپذیر و جهادی جمهوری اسلامی، دکتر امیر عبداللهیان؛ وزیر جهادی امور خارجه، امام جمعه و استاندار آذربایجان شرقی و دیگر همراهانشان  گفت: دولت سیزدهم مصمم بود با اجرای طرح‌های بزرگ زیربنایی و عمرانی فاصله این استان با شاخص‌های توسعه کشوری به حداقل برسد.

وی  تأکید کرد: حادثه بسیار تلخی بود و سخت گذشت چون فردی را از دست دادیم که با همه وجودش برای پیشرفت کشور عزیز و برای حل مشکلات مردم تلاش می‌کرد و دائم در میدان بود و در میدان هم به شهادت رسید.
وی با اشاره به مباحث جلسه با بیان اینکه در بخش کشاورزی که مازاد تولید داریم باید آن را در صنایع فرآوری بیاوریم، افزود: ایجاد صنایع فرآوری برای بخش‌های مختلف یک برنامه‌ریزی جامع می‌خواهد که در میدان ببریم اجرا کنیم نه اینکه در قفسه‌ها بگذاریم این چیزی است که رئیس جمهور شهید دنبالش بود و باید به سرعت اجرایی شود.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به لزوم مشارکت مردم در عرصه اقتصاد افزود: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند مردم باید در حوزه اقتصاد و در تولید مشارکت کنند چون اگر مردم در حوزه تولید مشارکت کردند ما در تولید موفق هستیم.
وی با اشاره به لزوم خصوصی سازی ادامه داد: اصلا کار کشاورزی دولتی جواب نمی دهد و بهره وری مناسب ندارد و باید تلاش کرد تا مردم را وارد اقتصاد کنیم.
کرمی گفت: از کشاورزان روستایی بشدت باید حمایت کنیم و اطلاعات و آمار در جهاد کشاورزی در زمینه محصولات کشاورزی خیلی مهم است.
وی افزود: هفته بعد نشستی در رابطه با بهره وری از محصولات کشاورزی استان برگزار خواهد شد و آمار اطلاعات جمعیتی را باید در نظر بگیریم یکی از راه‌های دیگر این است که مردم در جلسات حضور داشته باشند و یا مسوولان در روستاها نشست‌هایی داشته باشند تا از زمین به خوبی استفاده شود.
استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید مجدد بر تلاش شبانه روزی همه مدیران استانی گفت: خبر شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی بسیار سخت بود چون فردی را از دست دادیم که با همه وجودش برای پیشرفت کشور عزیز و برای حل مشکلات مردم تلاش می‌کرد و دائم در میدان بود و در میدان هم به شهادت رسید.
وی بیان کرد: اینکه ما می خواهیم یاد این شهدا را گرامی بداریم این است که باید محکم راهشان را پیش ببریم و کاری که انجام می‌دادند ما چند برابرش را انجام دهیم و تکریم کردن شهید یعنی فعالیت شبانه روزی داشته باشیم چون این خواسته شهید است.
کرمی تصریح کرد: برای پیشبرد اهداف اسلام هر پرچمی که می افتد یک نفر دیگر پرچم را باید بر دارد و این برای این است که پرچم اسلام همیشه باید بالا باشد و اگر بخواهیم توجه داشته باشیم به اهداف انقلاب اسلامی باید چند برابر نسبت به قبل کار کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار