فرانسه در بحران اعتصاب؛

 المپیک ۲۰۲۴ محل جدال حکومتی _کارگری 

اعتصاب اتحادیه‌های کارگری در فرانسه با نزدیک شدن به زمان برگزاری المپیک تابستانی افزایش یافت.

سایت insidethegames به نقل از خبرگزاری فرانسه از اعتصاب رانندگان و بازرسان بلیت قطار‌های شهری پاریس خبرداد و نوشت: فشار‌ها برای افزایش حقوق و پاداش‌های کارگران افزایش یافته است.
اتحادیه‌های کارگری در بخش های دولتی اعتصاب‌هایی را به راه انداخته‌اند و تهدید می‌کنند و خواستار درخواست افزایش دستمزد و اشتغال در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس هستند.
پلیس، کنترل‌کننده‌های ترافیک هوایی، جمع‌آوری‌کنندگان زباله پاریس، کارمندان دولت مرکزی، رانندگان مترو و آتش‌نشانان همگی مطالبات حقوقی را مطرح کرده‌اند و دولت تحت فشار قرار دارد تا از ایجاد اختلال در این رویداد جلوگیری کند. کارگران ضرابخانه ملی که مدال‌ها را تولید می‌کنند نیز اعتصاب کرده‌اندو احتمال می‌رود این موضوع در برگزاری المپیک اثر گذار باشد.
برونو رتالو، سناتور ارشد جمهوری خواه در این مورد گفت: غیرقابل تحمل است که برخی افراد به بهانه المپیک گرو کشی می‌کنند و میزبانی فرانسه را تهدید می‌کنند تا سود بیشتری ببرند.
وی افزود: «حق اعتصاب بر اساس قانون اساسی است، اما حق داشتن حداقل خدمات عمومی هم در قانونی اساسی وجود دارد، اما این اختلال‌ها در تردد شهری و در برخی از اتحادیه‌ها تحت فشار گذاشتن فرانسه در آستانه برگزاری المپیک تابستانی است.
فرانسه در اولین بحران جدیدی در راه برگزاری المپیک با تردد شهری روبرو شده است و بزرگترین معضل برگزاری المپیک بعد از بحث‌های امنیتی به عبور و مرور در زمان برگزاری این بازی‌ها بر می‌گردد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار