اوسمار: استقلال خوزستان نسبت به نیم فصل اول بهتر شده است

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: استقلال خوزستان نسبت به نیم‌فصل اول خیلی بهتر شده است و امیدوارم بازی جذابی برای هر ۲ تیم باشد.

اوسمار ویرا سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری قبل از بازی با تیم  استقلال خوزستان در هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فوتبال، اظهار کرد: قبل از اینکه در مورد بازی صحبت کنم، می‌خواهم این حادثه اخیر (شهادت رئیس‌جمهور و همراهان) را تسلیت بگویم و با همه خانواده‌هایی که عزیزان خود را از دست دادند، ابراز همدردی کنم.

او افزود: سه بازی به پایان لیگ مانده و ما هر بار می‌گوییم که چقدر بازی‌ها برای ما جهت رسیدن به هدفمان مهم است. بازی با استقلال خوزستان خیلی مهم و سخت است. بعد از تقویم فشرده‌ای که چهار روز به چهار روز بازی داشتیم، این وقفه خوب بود برای ریکاوری روحی و تاکتیکی و بازیکنان توانستند به شرایطی که می‌خواهند برسند. می‌دانیم که عوامل تیم استقلال خوزستان هم در این مدت روی تیم‌شان کار کرده‌اند. ما روی نقاط ضعف و قوت حریف کار کردیم. امیدوارم فردا با حضور هواداران بازی خوبی انجام شود. استقلال خوزستان نسبت به نیم‌فصل اول خیلی بهتر شده و امیدوارم بازی خوب و جذابی برای هر ۲ تیم باشد.

وقفه لیگ به تیم ما کمک می‌کند 

اوسمار درباره موقعیت‌سوزی بازیکنان پرسپولیس در بازی‌های قبل و اینکه آیا در وقفه پیش آمده لیگ روی این موضوع کار شده است یا خیر، بیان کرد: همانطور که گفتم این وقفه کمک کرد بازیکنان از نظر روحی، روانی و تاکتیکی روی خودشان کار کنند. این موضوع هم در دستور کارمان بود. هماهنگی و تمام‌کنندگی بیشتر هم بود، اما اگر شما به آمار نگاه کنید تیمی که بیشتر گل زده و کمتر گل خورده در نیم‌فصل دوم، پرسپولیس است.

از پورعلی گنجی و سلمانی در این فصل استفاده نمی‌کنیم 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره آخرین وضعیت یاسین سلمانی و مرتضی پورعلی‌گنجی و اینکه آیا امکان دارد یکی از این ۲ بازیکن در بازی‌های آینده به میدان بروند، تصریح کرد: خیر، در این فصل از آنها استفاده نمی‌کنیم.

درباره تمدید قرارداد بعد از پایان لیگ صحبت می‌کنیم 

 اوسمار درباره بحث تمدید قراردادش با سرخپوشان و اینکه گفته می‌شود توافق نهایی انجام شده است، گفت: یک صحبت‌هایی درباره تمدید قرارداد شده است، اما همگی تمرکزمان را روی سه بازی آینده گذاشتیم و بعد از این سه بازی درباره آن صحبت می‌کنیم.

 او درباره اینکه عیسی آل‌کثیر و اوستون ارونوف در بازی قبلی مقابل هوادار اصلاً رابطه خوبی با هم نداشتند و فقط یک بار به یکدیگر پاس دادند، آیا تذکری در این مورد به آنها داده شده است؟ گفت: ببخشید اول سؤال‌تان خندیدم، اما ما این چیز‌ها را آنالیز نمی‌کنیم. شاید اوستون و عیسی یک پاس به یکدیگر بدهند و همان پاس هم منجر به گل شود. شاید همان پاسی که شما می‌گویید ممکن بود منجر به گل ما شود. من به این چیز‌ها زیاد توجه نمی‌کنم.

فرقی نمی‌کند کدام بازیکن ضربات ایستگاهی را بزند 

سرمربی پرسپولیس درباره اینکه امید عالیشاه همه ضربات ایستگاهی را می‌زند و آیا این موضوع با نظر کادرفنی انجام می‌شود یا خیر، گفت: اگر مواقع مختلف را نگاه کنید، فقط امید عالیشاه نیست. گاهی سروش رفیعی و گاهی سینا اسدبیگی هم می‌زنند. فرقی نمی‌کند کدام بازیکن بزند، چون هر بازیکنی ضربه ایستگاهی را بزند می‌داند توپ را کجا بزند. ما این ضربات را تمرین می‌کنیم. کرنر باشد با پاس کوتاه شروع می‌کنیم و یا ضربات ایستگاهی باشد؛ فرقی نمی‌کند کدام بازیکن بزند.

اوسمار درباره اینکه به تازگی تیم‌ها یک مربی مختص ضربات ایستگاهی استخدام می‌کنند، این موضوع در پرسپولیس بر عهده چه کسی است؟ بیان کرد: ما یک نفر خاص نداریم. ما در تمرینات و قبل از تمرینات با کادر فنی صحبت و با مشورت هم این کار را می‌کنیم.

داوری مثل بلیت بخت آزمایی است 

اوسمار در واکنش به این موضوع که او برخلاف سرمربیان دیگر در نشست‌های خبری فقط در مورد نکات تاکتیکی تیم خودش صحبت می‌کند و این موضوع قابل تقدیر است، گفت: در کنفرانس‌های اخیر من ضرب‌المثل‌های زیادی گفتم، امیدوارم ضرب‌المثل امروز من را هم متوجه شوید. درباره داور باید بگویم، داوری مثل بلیت بخت‌آزمایی است؛ گاهی ممکن است به نفع شما باشد و گاهی به ضرر شما، اما تیمی که کارش را به خوبی انجام دهد می‌تواند علی‌رغم تصمیمات داور بازی را با موفقیت به پایان برساند.

عبدالکریم حسن از امروز به تمرینات اضافه می‌شود 

او درباره وضعیت عبدالکریم حسن و اینکه آیا از او در بازی آینده استفاده می‌کند، گفت: خارج از مسائل فنی، شاید اگر هر کسی جای من بود این تصمیم را می‌گرفت که به عبدالکریم حسن اجازه بدهد تا برود. چون تولد فرزند فقط یک بار اتفاق می‌افتد. من بحث انسانی را نگاه کردم، چون خودم این تجربه را داشتم. وقتی دختر من به دنیا می‌آمد، ما یک بازی حساس داشتیم و من نتوانستم کنار خانواده و دخترم باشم. تا امروز هم خودم را مقصر می‌دانستم که چرا این شغل را انتخاب کردم. پس از نظر انسانی خودم را جای آن شخص می‌گذارم و این تصمیم را گرفتم. عبدالکریم حسن امروز به تمرین اضافه می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار