درمان کودکان در بیمارستان اکباتان هدیه شهید آیت‌الله رئیسی به همدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بیمارستان اکباتان و درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال در کشور هدیه ارزشمند دولت آیت‌الله رئیسی در حوزه سلامت به استان همدان بود.

محمدمهدی مجذوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان، ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و شهدای خدمت، بیان کرد: آیت‌الله رئیسی در طول خدمت خود در ریاست جمهوری اتفاقات مهمی را رقم زد و اگر امروز ملت ایران برای از دست دادنش در سوگ نشستند به خاطر خدمات ارزنده و خالصانه این مرد خستگی‌ناپذیر بوده است.

او با بیان اینکه با همت دولت مردمی در استان همدان نیز اتفاقات خوبی رقم خورد، گفت: در سفر رئیس جمهور به استان طی مردادماه ۱۴۰۱ یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای حوزه سلامت پیش‌بینی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با تاکید بر اینکه یکی از پرو‌ژه‌های شاخص که در اعتبارات سفر دیده شده بود، بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی کودکان اکباتان بود بیان کرد: اجرای این بیمارستان با گذشت ۱۴ سال از کلنگ‌زنی و آغاز پروژه با روند بسیار کندی مواجه بود که تأمین اعتبار در سفر ریاست جمهوری، خونی تازه به رگ پروژه جاری کرد.

او گفت: با تزریق ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار، در مدت دو سال پروژه بیمارستان اکباتان پایان رسید و دی سال ۱۴۰۲ بهره‌برداری شد تا آن اتفاق مهم که سال‌ها مردم همدان در انتظارش بودند، رخ دهد.

مجذوبی بیمارستان اکباتان را هدیه ارزشمند دولت برای استان دانست و گفت: درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال نیز هدیه‌ای والا برای حوزه سلامت در کشور در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی بود. 

او افزود: در حال حاضر ۲۷۲ تخت در ۹ طبقه در بیمارستان کودکان اکباتان مستقر شده و بخش بستری، درمانگاهی، اورژانس و ... در ۲۸ هزار متر مربع راه‌اندازی شده تا مورد استفاده مردم استان قرار گیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.