مبارزه با فساد و عدالت خواهی از ویژگی های بارز شهید رئیسی

امام جمعه همدان گفت: مبارزه با فساد و عدالت خواهی از ویژگی شهید رئیسی بود و با کسی در این رابطه تعارف نداشت.

حجت السلام و المسلمین حبیب الله شعبانی موثقی در نماز جمعه این هفته گفت: حضور حماسی و خیره کننده مردم در تشییع پیکر شهید جمهور آیت الله رییسی و همراهانش نشانگر پیوند عمیق و ناگسستنی ملت با نظام و انقلاب اسلامی بود و بار دیگر دشمنان را نا امید ساخت.

او افزود: شائبه‌هایی بود که مسئولان ما از ابتدای انقلاب و از آرمان‌ها فاصله گرفته‌اند و دنیازدگی‌ها خیلی‌ها را مشغول و خیلی‌ها سیاست زده شدند، اما رییس جمهور شهید ما با تواضع و اخلاق خود نشان داد که می‌توان رییس جمهور بود، اما در برابر مردم متواضع بود.

امام جمعه همدان گفت: شهید آیت الله رییسی در طول دوره ریاست جمهوری خود بسیاری از خاطرات خوش خدمت را زنده کرد و ثابت کرد که هنوز هستند مسئولانی که در تراز انقلاب اسلامی صادقانه بنای خدمت به مردم را دارند.

او افزود: شهید رییسی بیت المال را در دسترس داشت، اما ساده زیست بود، بیت المال در اختیار داشت، اما زندگی شخصی وی با عموم مردم تفاوتی نداشت، قدرت دفاع از خود را داشت، اما در برابر ناسپاسی‌ها و طعنه‌ها سکوت کرد و در تمامی دوران مسوولیت خود در نظام هرگز سوء استفاده نکرد.

شعبانی موثقی بیان کرد: شهید رییسی نشان داد می‌شود سیاسی بود، اما زیست اخلاقی داشت، دنبال حزب و گروه نبود، حزب او عموم مردم بود، در راس قدرت اجرایی کشور بود، اما به منافع شخصی خود فکر نکرد نشان داد که می‌شود سالم بود، به منافع شخصی فکر نکرد و شبانه روز در خدمت صادقانه به مردم بود.

وی خاطرنشان کرد: شهیدجمهور به جای تکیه زدن به صندلی قدرت در نقطه صفر مرزی برای خدمت به مردم رفت و در طول دوره ریاست جمهوری خود با وجود تحریم‌های سخت، با اتکا به توانمندی نخبه‌های داخل، توفیقات ارزنده را به ثمر رساند و همواره ولایت پذیر بود.

وی ادامه داد: شهید رییسی در سخت‌ترین شرایط دولت را تحویل گرفت، مجاهدانه و خستگی ناپذیر به مردم خدمت کرد و مردم تمام این خدمات را با چشمان خود دیدند.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه خیلی از نسل امروزی از شهید رجایی زیاد شنیده بودند، اما شهید رییسی نشان داد که در حال حاضر نیز می‌توان راه این شهید را ادامه داد، گفت: مسئولان باید از این بزرگان الگو بگیرند.

آیت الله شعبانی موثقی مبارزه با فساد و عدالت خواهی را از ویژگی شهید رییسی دانست و گفت: وی در دولت سیزدهم با فساد مبارزه کرد و با کسی در این رابطه تعارف نداشت.

وی با تاکید بر اینکه دولت آینده باید سلوک مردمی و جهادی داشته باشد، افزود: استمرار فضای خدمت صادقانه خواست مردم است و آنان انتظار دارند تحقق مطالبات مردمی، تلاش و مجاهدت دائمی که رویه شهید رییسی بود، استمرار یابد.

برچسب ها: امام جمعه ، نماز جمعه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.