بن سلمان در گفتگو با مخبر:

آمدن فرستاده ویژه و وزیر خارجه به تهران وظیفه ما برای همدردی با شما بود

ولیعهد عربستان در تماس تلفنی با معاون اول رئیس‌جمهور فقدان رئیس‌جمهور شهید را تسلیت گفت و بر ادامه راه ایشان تاکید کرد.

ولیعهد عربستان در تماس تلفنی با معاون اول رئیس‌جمهور فقدان آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور شهید را تسلیت گفت و بر ادامه راه ایشان در احیا و توسعه مناسبات دوجانبه و منطقه‌ای تاکید کرد.

محمد بن سلمان در تماس تلفنی که بعدازظهر امروز (جمعه) صورت گرفت، ضمن تسلیت شهادت آیت الله رئیسی تصریح کرد: حادثه پیش آمده، برای ما بسیار دردناک بود. فقدان آقای رئیسی دل همه ما را به درد آورد و از دست دادن وزیر امورخارجه ایران که با وزیر امور خارجه ما بسیار دوست بودند، نیز جانکاه بود.

ولیعهد عربستان افزود: ارسال پیام تسلیت و آمدن فرستاده ویژه و وزیر امورخارجه به تهران وظیفه ما برای همدردی با شما بود و راهی که آن عزیزان برای احیا و توسعه روابط آغاز کردند، همچنان از سوی عربستان با قوت ادامه خواهد یافت.

بن سلمان با تاکید بر اهمیت توسعه روابط ایران و عربستان برای منطقه و جهان اسلام اظهار داشت: تهران و ریاض نقش محوری در منطقه و جهان اسلام دارند و با گسترش روابط فیمابین می‌توانند آینده درخشانی را برای منطقه رقم بزنند.

وی در این ارتباط تلفنی آمادگی کشورش برای گسترش روابط اقتصادی را اعلام کرد.

محمد مخبر نیز در این تماس تلفنی از پیام‌های محبت آمیز و همدلانه پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی در ضایعه دردناک شهادت آیت الله رئیسی و همچنین حضور نماینده ویژه پادشاه و وزیر امور خارجه این کشور در مراسم ادای احترام به رئیس جمهور و یاران شهیدش، تشکر کرد و افزود: ما دو شخصیت مهم، تاثیرگذار و دلسوز را به همراه جمعی دیگر از خادمان از دست دادیم و به سوگ نشستیم.

وی توسعه روابط با همسایگان و کشور‌های دوست را از جمله موفقیت‌ها و راهبرد‌های مهم آیت الله رئیسی دانست و گفت: فقدان رئیس جمهوری مردمی و پرتلاش همچون آقای رئیسی برای ما سخت است، اما حرکت کشور هیچ تغییری نخواهد کرد و همان روح علاقه و اطمینان میان ایران و عربستان در دوره رئیس جمهور شهید، همچنان ادامه خواهد داشت.

معاون اول رئیس‌جمهور  تأکید کرد: تداوم سیاست همسایگی دولت سیزدهم و توسعه مناسبات با کشور‌های منطقه تنها گزینه پیش روی همه ماست و همراهی و همدلی با یکدیگر ضامن ثبات و شکوفایی در منطقه است.

وی روابط ایران و عربستان را برای جهان اسلام کلیدی خواند و افزود: علی رغم مخالفت برخی قدرت ها، امروز روابط ما به سطح خوبی رسیده و منطقه به گسترش این ارتباطات به شدت محتاج است و دو کشور می‌بایست با افزایش تعاملات اقتصادی و رفع موانع خصوصا برای بخش‌های خصوصی دو کشور و رفع نیاز‌های متقابل، بتوانند این روابط سیاسی را بیش از پیش پشتیبانی کرده، ارتقا بخشیده و پایدار کنند.

دکتر مخبر در این تماس تلفنی از دستور بسیار خوب ولیعهد عربستان برای استقبال از زوار ایرانی نیز تشکر و بر دعوت رئیس جمهور شهید تأکید کرد و افزود: همانگونه که رئیس جمهور فقید ما پیش از این از جنابعالی برای سفر به ایران دعوت کرده بود، مجددا از جنابعالی دعوت می‌کنم به کشور دوست و برادر خود سفر کنید.

گفتنی است ولیعهد عربستان ضمن پذیرش این دعوت متقابلا از معاون اول رئیس‌جمهور  برای سفر به عربستان دعوت کرد.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۲۱:۵۱ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
امید است با ادامه دادن راه عمو مرحومت ملک عبدالله که نقش عمده ای را در زدودن افکار وهابی گری در عربستان داشت موفق و موید باشد باید به استحضار نسل جوان برسانم که ملک عبدالله به خاطر حرمت دوستی که با مرحوم هاشمی داشت زیر بار فشار امریکا که انفجاری که در ظهران عربستان رخ داده بود را به ایران نسبت دهد تا پرونده به شورای امنیت برود و با ایران معامله ای مانند صدام کند اما او زیر بار فشار امریکا ان هم فقط و فقط بخاطر اقای رفسنجانی نرفت و او امروزه در خاورمیانه ادامه دهنده سیاست های مرحوم عمویش می باشد که دیدار وزیر گردشگری اش از کربلا مکمل اقدامات اصلاحی اوست بترسید از ان روز که اینان بگوید حسین از ماست و ما از حسین هستیم
آخرین اخبار