برنامه اعزام حجاج ۲ استان به سرزمین وحی از فرودگاه همدان اعلام شد

مدیر فرودگاه همدان گفت: نخستین پرواز زائران حج تمتع سال ۱۴۰۳، بامداد یکشنبه (ششم خرداد) با ۲۶۰ مسافر، از این فرودگاه به مقصد جده انجام می‌شود.

علی اصغر جهانگیری‌معز افزود: امسال نیز همچون روال سال‌های گذشته، اعزام زائران ۲ استان همدان و کردستان به خانه خدا از فرودگاه همدان انجام می‌شود.

وی افزود: نخستین پرواز حج ۱۴۰۳، با شماره پرواز (۱۶۰۴) از فرودگاه بین المللی همدان، ساعت یک و ۳۵ دقیقه بامداد یکشنبه ۶ خرداد، انجام خواهد شد.

مدیر فرودگاه همدان با بیان اینکه اعزام زائران به سرزمین وحی تا روز جمعه ۱۱ خرداد ادامه دارد، تصریح کرد: در طول این مدت با انجام ۱۴ پرواز از طریق هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما)، سه هزار و ۴۵٨ زائر به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

جهانگیری‌معز تاکید کرد: ۲ هزار و ۲۱۹ تن از مسافران این پرواز‌ها زائران همدانی و یک هزار و ۲۳۹ زائر از استان کردستان هستند.

وی خاطرنشان کرد: دومین پرواز مسیر همدان - جده، با شماره پرواز (۱۶۱۸) فردا در ساعات ۱۲ و ۴۰ دقیقه انجام خواهد شد.

مدیر فرودگاه همدان افزود: روز دوشنبه نیز ۲ پرواز در ساعات ۰۰:۱۵ بامداد و ۹ و ۳۵ دقیقه صبح و روز سه‌شنبه سه پرواز در ساعات سه و ۲۰ دقیقه بامداد، ۱۳ و ۱۰ دقیقه و ۲۲ و ۴۰ دقیقه به سمت جده انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه نیز ۲ پرواز در ساعات ۹ و ۲۰ دقیقه و ۲۲ و ۵۵ دقیقه و همچنین در روز پنجشنبه سه پرواز در ساعات ۸ و ۲۵ دقیقه، ۱۵ و ۲۰ دقیقه و ۱۸ و ۴۰ دقیقه انجام خواهد شد.

جهانگیری‌معز افزود: در روز پایانی اعزام حجاج نیز ۲ پرواز در ساعات ۵ و ۴۰ دقیقه صبح و ۱۴ و ۴۰ دقیقه برقرار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پرواز‌های حج امسال از فرودگاه همدان با هواپیمای ایرباس A ۳۱۰ انجام می‌شود، اظهار کرد: تمهیدات لازم برای زائران حج کردستانی که نیاز به احرام و دوش قبل از اعزام دارند، دیده شده و مشکلی در این زمینه نیست.

جهانگیری‌معز تصریح کرد: حجاج استان‌های همدان و کردستان مدینه پرواز بعد هستند و پرواز بازگشت آنها نیز از مدینه از ابتدای تیر به فرودگاه همدان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: امسال ۲۱ فرودگاه کشور کار اعزام زائران به سرزمین وحی را انجام می‌دهند که فرودگاه همدان نیز یکی از این فرودگاه‌ها اعلام شده است.

مدیر فرودگاه همدان با بیان اینکه زیرساخت‌های عملیاتی این فرودگاه و همچنین فضای پارکینگ و ترمینال فرودگاه همدان مناسب است و قابلیت نشست و برخاست هواپیما‌های پهن پیکر را دارد، گفت: همه تدابیر و تمهیدات لازم نیز برای زائران همدانی و کردستانی و بدرقه کنندگان و مشایعت کنندگان آنها نیز در این فرودگاه اندیشیده شده است.

مدیرکل حج و زیارت استان همدان نیز گفت: امسال ۲ هزار و ۲۱۹ زائر از این استان در قالب ۱۷ کاروان به سرزمین وحی مشرف خواهند شد.

حمیدرضا واحدنژاد اظهار کرد: همه متقاضیان اعزام برای سفر حج تمتع سال ۱۴۰۳ باید دارای گذرنامه دست کم با تاریخ اعتبار تا ۲۰ آذر ۱۴۰۳ داشته باشند، به عبارتی تاریخ اعتبار گذرنامه آنان حداقل تا هفت ماه از زمان اعزام باشد.

 

برچسب ها: فرودگاه ، حج
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.