جهش ۱۳ پله‌ای استان در تحقق برنامه‌های نوسازی بافت‌های /تملک ۱۱۰ پلاک زمین در محله آقاجان

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از جهش ۱۳ پله‌ای استان در تحقق برنامه‌های نوسازی بافت‌های فرسوده خبر داد.

رامین الماسی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت : راه و شهرسازی استان کرمانشاه درزمینه‌ی تحقق برنامه‌های نوسازی در محله‌های ناکارآمد و بافت‌های فرسوده، از رتبه ۳۰ به رتبه ۱۷ کشور رسیده است و بنا داریم با اقدامات بیشتر به جایگاه‌های نخست ارتقا پیدا کند.

وی افزود: تحقق عملکرد راه و شهرسازی در این زمینه در سال ۱۴۰۱ حدود ۱.۸ درصد بود که در سال گذشته به ۶۲ درصد رسید و همچنین ازنظر عملکرد صدور پروانه به استان هفتم ارتقا پیداکرده و این نشان‌دهنده روبه رشد بودن برنامه‌ها است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه بابیان اینکه تمام مناطق حاشیه‌نشین و بافت ناکارآمد شناسنامه دارند، افزود: برای آسفالت معابری که در این مناطق خاکی باشند قیر رایگان تحویل شهرداری می‌شود و در مرحله بعد مناطق دارای آسفالت مضمحل هستند در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این محدوده‌ها علاوه بر اقدامات انجام‌شده، ۱۹ بسته تشویقی برای ساخت‌وساز جدید و برای هرکدام از محلات و شهر‌ها بسته‌های بومی تدوین‌شده است و گروه‌های جهادی در این راستا به‌عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان عمل می‌کنند .

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: ۱۱۰ پلاک زمین در محله آقاجان شهر کرمانشاه تملک و به‌ازای آن زمینی در منطقه دیگری و با ۴۰ درصد تخفیف به مالکان تحویل داده می‌شود.

رامین الماسی با تأکید بر ضرورت هماهنگی بین شهرداری و شورای شهر کرمانشاه به منظور تسریع در برنامه‌های نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری و تسریع در انجام اقدامات لازم، اظهار کرد: در گذشته مهاجرت از روستا به شهر اتفاق می‌افتاد، اما اکنون از مرکز شهر به سمت حاشیه شهر انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: محله آقاجان محله آقاجان یکی از محله‌های کامل از منظر فرسودگی است که ساختمان‌های متروکه‌ای در سطح محله دارد که هر لحظه مستعد آسیب‌رسانی جانی مالی به شهروندان است. اگر مشوق‌های جذابی ایجاد کنیم، عموم اهالی محله از عملیات ساماندهی و بهسازی استقبال خواهند کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه تأکید کرد: پیشنهاد شد تا هرکدام از ساکنان محله که به دنبال اخذ تسهیلات برای بهسازی منازل هستند، مورد حمایت قرار گیرند و در عین حال نیز باید مزایای ساماندهی و انجام عملیات بهسازی به شهروندان تبیین شود تا با تلاش گروه‌های جهادی و شهرداری کرمانشاه اقدام ارزشمندی برای اهالی انجام شود.

وی با انتقاد از رهاشدگی مسکن در ۱۰ سال گذشته که منجر به ایجاد حاشیه‌نشینی شده است، گفت: ۱۵ هزار واحد پی‌سازی در شهر کرمانشاه انجام شده و تا پایان سال ۴۴ هزار واحد افتتاح یا زمین آن واگذار می‌شود که امیدواریم با این اقدامات، مقداری از تمایل مردم به حاشیه‌نشینی کمتر شود.

الماسی درباره آخرین وضعیت محله آقاجان به عنوان یکی از محلات حاشیه‌نشین، گفت: مقرر شده ۱۱۰ پلاک زمین در این محله تملک و به ازای آن زمینی در منطقه دیگری و با ۴۰ درصد تخفیف به مالکان تحویل می‌شود و در این اراضی معبر جدیدی ایجاد شود .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.